Demokracja w praktyce. Kanadyjski rząd rozbił Konwój Wolności. Użyto granatów, pałek i gazu. Ludzi tratowano końmi (WIDEO)

Służby opłacane przez rząd w Ottawie brutalnie spacyfikowały protestujących jako Konwój Wolności Kanadyjczyków. Na polecenie premiera Justina Trudeau, kanadyjskie służby rozbiły manifestacje przy użyciu gazu pieprzowego, pałek i granatów ogłuszających. Część ludzi stratowano końmi. Zatrzymano prawie 200 osób i postawiono prawie 400 zarzutów. Wśród aresztowanych jest represjonowany już wcześniej niezgodnie z kanadyjskim prawem Polak

Agencja Reuters poinformowała, że 191 osób zostało aresztowanych, zaś Konwój Wolności rozbity przez policję na osobiste polecenie premiera rządu w Ottawie Justina Trudeau. Policja używała brutalnych metod, nie szczędząc używania pałek , gazu pieprzowego i granatów ogłuszających.

– Jeszcze nie skończyliśmy tej operacji – powiedział szef ottawskiej policji Steve Bell. Dodał, że służby pracują nad taktyką, która ma nie dopuścić do tego, by społeczeństwo ponownie w taki sposób protestowało przeciwko restrykcjom wprowadzanym przez demokratyczny rząd.

Trwają również dochodzenia kryminalne. Na chwilę obecną postawiono już łącznie prawie 400 zarzutów. Dotyczą one niestety protestujących, nie mundurowych.

Podczas napadu na protestujących, poza wspomnianymi środkami, ludzi tratowano końmi. Bito też pałkami osoby leżące na ziemi i nie stawiające oporu.

Mundurowi atakowali także media. Reporterzy stacji „Rebel News” zostali potraktowani gazem pieprzowym i pobici.

Wśród aresztowanych jest także Polak, Artur Pawlowski. To lider heretyckiej wspólnoty w Calgary, który konsekwentnie od początku sprzeciwiał się covidowym restrykcjom. Aresztowano go chwilę przed planowaną przemową.

Wcześniej był już zatrzymywany pięciokrotnie przez demokratyczne służby. Co najmniej raz zatrzymano go niezgodnie z kanadyjskim prawem. Wracał do domu z nabożeństwa, zaś kanadyjskie prawo zabrania wówczas aresztowania.

Sąd odmówił wypuszczenia Polaka za kaucją, ponieważ rzekomo stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa publicznego.

Tak wygląda Ottawa po pacyfikacji społeczeństwa przez demokratyczne władze.

reuters.com / pch24.pl / twitter.com / apnews.com

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

One thought on “Demokracja w praktyce. Kanadyjski rząd rozbił Konwój Wolności. Użyto granatów, pałek i gazu. Ludzi tratowano końmi (WIDEO)

 • 22 lutego 2022 o 15:00
  Permalink

  List do sekretarz stanu Julii Pitera w sprawie zakupu urządzenia do paraliżowania dźwiękiem LRAD

  W odpowiedzi na pismo Blogmedia 24 z formalnym zapytaniem, po co i dlaczego policja polska zakupiła elektroakustyczne urządzenia LRAD (Long Range Acoustic Device), opracowane w Stanach Zjednoczonych jako non-lethal riot weapon,

  czyli broń do walki z tłumami w miarę możności nie powodującą zgonów,

  kancelaria Prezesa Rady Ministrów oficjalnie odpowiada, że urządzenia te zostały nabyte przez policję jako “urządzenia rozgłaszające dużej mocy”, czyli taka trochę większa tuba, przez którą można wzywać do rozejścia się.

  Pani Małgosia, główny specjalista (specjalista od czego?) jest zdumiona, że po przeczytaniu instrukcji obsługi niespodziewanie okazało się, że urządzenia LRAD mogłyby zostać użyte również do czegoś innego.

  Odnosząc się do kwestii związanych z wykorzystywaniem zakupionych urządzeń, podkreślić należy, że – zgodnie z udzielonymi przez MSWiA wyjaśnieniami – zamawiający nie przewidywał i nie żądał, aby ww. sprzęt posiadał funkcję umożliwiającą obezwładnianie osób za pośrednictwem dźwięku o wysokiej częstotliwości.

  Ze specyfikacji technicznej zakupionych urządzeń wynika, że prawdopodobnie mają one taką możliwość, jednakże winno się traktować ją jako funkcję dodatkową, na którą zamawiający nie miał wpływu. Należy bowiem zdecydowanie zaznaczyć, że powyższy parametr nie jest i w aktualnym stanie prawnym nie może być wykorzystywany w działaniach Policji.

  marucha.wordpress.com/2011/07/07/trabka-sygnalowka-m134d/

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net