Demokratyzm w natarciu. Ludzie ocenili, który polityk jest inteligentny

W demokracji nie liczy się dobro, prawda czy słuszność, a jedynie opinia większości grupy uznawanej jest za lud, która rości sobie prawo nie tylko do podejmowania decyzji, ale nawet uznawania, co jest dobre a co złe oraz podobnych aktów zaklinania rzeczywistości. Co nie zaskakuje, choć jest wyjątkowo groteskowe, o tym, kto jest inteligentny a kto nie, sondażownia Kantar Public zapytała właśnie lud. Bo kto by przejmował się obiektywnymi kryteriami?

Kantar Public zapytało badanych, który polityk jest ich zdaniem inteligentny a który nie. Mieli wystawić ocenę od 1 do 7, gdzie 1 oznaczało, że jest inteligentny, a 7, że nie.

Oceniani byli: Robert Biedroń, Krzysztof Bosak, Borys Budka, Włodzimierz Czarzasty, Szymon Hołownia, Jarosław Kaczyński, Władysław Kosiniak-Kamysz, Rafał Trzaskowski i Donald Tusk.

Jak łatwo się spodziewać, na pierwszym miejscu według wyniku sondażowni znalazł się pompowany przez media już od dłuższego czasu Szymon Hołownia. Średnia ocen wyniosła 2,9, co stawia go na podium najinteligentniejszych polityków według ludu, co również pokazuje wartość tego „badania”. Drugie miejsce zajął Rafał Trzaskowski z wynikiem 3,0. Podium zamknął Donald Tusk z wynikiem 3,1.

Kolejne miejsca zajęli: Robert Biedroń, Władysław Kosiniak-Kamysz (nie podano średniej, ale zebrali najwięcej ocen środkowych, czyli „4”), Borys Budka i Krzysztof Bosak (3,7). Po nich zaś znalazł się Włodzimierz Czarzasty (3,8), a ostatnie miejsce zajął Jarosław Kaczyński z wynikiem 4,0.

Łatwo dostrzec, że ocena inteligencji jest przełożeniem sympatii wobec polityków, nie zaś obiektywną oceną ich inteligencji wedle jakichkolwiek racjonalnych kryteriów. Jednak dla wyznawców demokratyzmu najwyraźniej sondaż ten przedstawia jakąś wartość. Tylko jaką?

wirtualnemedia.pl / kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

3 thoughts on “Demokratyzm w natarciu. Ludzie ocenili, który polityk jest inteligentny

 • 29 lipca 2021 o 11:47
  Permalink

  Jak debil na czele to co to ta reszta,makabra.!!!!

  Odpowiedz
 • 29 lipca 2021 o 12:34
  Permalink

  Jeszcze mogliby ocenić stopień ich zaburzeń psychicznych.

  Odpowiedz
 • 29 lipca 2021 o 14:24
  Permalink

  Największa Polska płaczka wy chyba robicie jaja żaden z nich nie ma za grosz inteligencji tylko P. Kaczyński jest człowiekiem wykształconym i inteligentnym reszta tej chalastry nie dorasta mu do pięt

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.