Demonstracja przeciwko islamizacji Europy

foto: fb.com/RuchNarodowy.net
foto: fb.com/RuchNarodowy.net

W Warszawie odbyła się, zorganizowana przez Ruch Narodowy i Młodzież Wszechpolską, manifestacja antyislamizacyjna. W demonstracji udział wzięli także przedstawiciele Kukiz’15, środowiska kibicowskie oraz liberałowie.

Podczas protestu na Placu Zamkowym, Robert Winnicki – poseł Kukiz’15 – stwierdził, że należy powstrzymać „falę najazdu obcych imigrantów, z obcych kręgów kulturowych”. – Manifestujemy przeciwko islamizacji, najazdowi uchodźców – powiedział nacjonalista. Zdaniem posła, zgromadzeni przyszli by „wyrazić sprzeciw wobec przyjmowania imigrantów, kwot narzucanych państwom unijnym, chcemy, żeby Polska pozostała Polską, aby w Polsce nie było islamskich dzielnic, nie dochodziło do rabunków, gwałtów, napadów, morderstw”.

Podczas manifestacji prezes stowarzyszenia „Marsz Niepodległości”, Witold Tumanowicz mówił, że PiS musi dotrzymać obietnic wyborczych i nie zgadzać się na przyjęcie do Polski islamskich imigrantów. – Niech politycy PiS nie zasłaniają się tym, że rząd PO coś ustalił – podsumował prezes.

Podobne manifestacje odbyły się na ulicach Pragi i Drezna, z którymi łączono się  w Warszawie za pomocą telebimów. Liderka organizacji Pegida stwierdziła, że wstyd jej za podejście niemieckiego rządu i mediów do kwestii przyjmowania imigrantów.

W trakcie demonstracji wznoszono różne hasła, m.in.: „Płacze Anglia, płacze Francja, tak się kończy tolerancja”, „Imigrantów tu nie chcemy, Kresowiakom pomożemy”, „Dziś Warszawa cała krzyczy – nie dla tej islamskiej dziczy” czy „Każdy Arab niech pamięta, dla nas Polska, to rzecz święta”.

Organizatorzy szacują, że w przedsięwzięciu wzięło udział blisko 2 tys. osób. Policja natomiast twierdzi, że uczestników było 1,5 tys.

Odpowiedzią środowisk lewicowych była kontrmanifestacja pod hasłem walki z rzekomym rasizmem, w której uczestniczyło kilkadziesiąt osób.

Maj/kresy.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net