Demontaż „dżungli” w Calais

foto: Facebook
foto: Facebook

Władze Calais chcą ostatecznie zdemontować koczowisko nielegalnych imigrantów. Przeciwko działaniom służb protestują sami imigranci oraz działacze lewicowych organizacji.

Obozowisko imigrantów stało się znane jako „dżungla z Calais”, co opisuje mniej więcej, z jakimi zachowaniami można się w tym miejscu spotkać. Władze Calais powiedziały dość i postanowiły rozebrać koczowisko. Imigranci bronią się – to ich „przystanek” w drodze do Wielkiej Brytanii, dokąd dostają się nielegalnie przez tunel pod kanałem La Manche. Mieszkańcom „dżungli” przyszli w sukurs lewicowi aktywiści z organizacji „No Border”. Uniemożliwili oni m.in. wyjazd z obozowiska autokarom wywożącym imigrantów z ich koczowiska. Władze twierdzą, iż obecni w autokarze ludzie sami chcieli opuścić „dżunglę” – niemniej, członkowie „No Border” uniemożliwili im to.

Większość mieszkańców „dżungli” nie chce jednak porzucać koczowiska. – To moje życie, opuszczę mój szałas, pójdę do innej części „dżungli”, potem będę gdzieś w Calais, w polu, na skwerze lub pod mostem, do dnia kiedy będę mógł dotrzeć do Anglii  – komentuje sytuację jeden z imigrantów, którego opinia pokrywa się z większością deklaracji jego kolegów. Zamieszkujący „dżunglę” niejednokrotnie atakowali ciężarówki przejeżdżające pobliskimi drogami, przeprowadzili nawet szturm na domy mieszkańców Calais (więcej TUTAJ).

MGOT/pch24.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net