Zwolennicy ISIS wśród pracowników PE

foto: twitter.com/NATO
foto: twitter.com/NATO

Wczoraj niemiecki tygodnik „Der Spiegel” poinformował, że wśród kierowców urzędników Parlamentu Europejskiego mogą być entuzjaści tzw. Państwa Islamskiego. U dwóch osób spośród nich znaleziono materiały propagandowe ISIS.

Osoby zaznajomione ze sprawą przyznały, że jeden z podejrzanych o związki z islamskim terroryzmem kierowców pracował w Strasburgu, drugi w Brukseli. Policja wszczęła już dochodzenie. Obaj zatrudnieni przez prywatną firmę przewozową mężczyźni, zostali zwolnieni z pracy. Z uwagi na to, że pojawiły się podejrzenia co do kryminalnej przeszłości innych pracowników tej firmy, prezydium Parlamentu Europejskiego podjęło decyzję, że w przyszłości europarlament będzie korzystał wyłącznie z usług własnych kierowców, zatrudnionych na etat.

Dodatkowy koszt zatrudnienia kierowców wyniesie 3,7 miliona euro rocznie. Obecnie usługi przewozowe dla PE świadczy w Brukseli 65, a w Strasburgu 85 kierowców zatrudnianych przez prywatne firmy. 23 osoby wożące pracowników PE to pracownicy etatowi tej instytucji.

Maj/wpolityce.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net