23 czerwca 2024
Wiadomości

Deszcze i burze w Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia (PROGNOZA POGODY)

Dziś pogoda jest zdecydowanie inna od ostatniego czasu. Oprócz chłodniejszego powietrza i zachmurzenia, w niektórych częściach kraju spodziewane są deszcze i burze. IMGW wydało ostrzeżenia pierwszego stopnia dla kilku regionów.

Na wschodzie Polski i na Pomorzu spodziewać się można opadów. Na wybrzeżu i północnym wschodzie oraz na wschodnich krańcach możliwe jest wystąpienie burz.

IMGW wydało ostrzeżenia pierwszego stopnia dla czterech województw. Są to: Warmińsko-mazurskie, podlaskie, mazowieckie i lubelskie.

Alert pierwszego stopnia oznacza, że mogą wystąpić niebezpieczne zjawiska meteorologiczne, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie dla zdrowia i życia.

Temperatura maksymalna wyniesie 19 stopni Celsjusza nad morzem, 23 stopnie na zachodzie kraju, 25 w centrum i 26 stopni na południowym wschodzie. W czasie burz wiatr osiągnie prędkość w porywach do 65 km/h.

W nocy na północy Polski mogą wystąpić przelotne opady deszczu. W centrum i na południu możliwe przejaśnienia.

W kotlinach górskich wystąpią mgły ograniczające widoczność do 400 metrów. Temperatura minimalna wyniesie od 12 st. C. na południu, 15 w centrum i do 18 stopni na wybrzeżu.

radiozet.pl

Dziękujemy, że jesteś z nami! Prosimy o udostępnienie materiału na Twoich mediach społecznościowych oraz obserwowanie nas na Facebooku. Znacząco też pomożesz w dalszym rozwoju portalu wspierając nas dowolną comiesięczną kwotą poprzez zrzutkę.

Możesz także zapisać się na nasz newsletter. Będziesz otrzymywać od nas najciekawsze informacje z ostatnich dni.

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net