DGP: Badania nad amantadyną będą kontynuowane. „Na pewno jest bezpieczna”

– Badanie nad amantadyną podawaną chorym w początkowej fazie COVID-19 będzie kontynuowane – poinformował dziś „Dziennik Gazeta Prawna” (DGP).

Według ustaleń DGP, decyzja w sprawie dalszych badań zapadła w piątek po spotkaniu uczonych z Agencji Badań Medycznych. Agencja jest sponsorem badań nad skutecznością amantadyny.

Zaobserwowane dotychczas trendy pokazują, że amantadyna na pewno jest bezpieczna – powiedział DGP kierownik naukowy badania prof. Konrad Rejdak.

Prof. Rejdak dodał, że zaobserwowano „szybsze wyzdrowienie u pacjentów, którzy przyjmowali amantadynę”, jednak jego zdaniem „to jeszcze za mało, by wysnuć ostateczne wnioski”. – Nie da się przesądzić, na ile mamy do czynienia z realną poprawą stanu zdrowia pacjentów, a na ile z przypadkiem niezwiązanym z podawaniem leku – ocenił.

Zdaniem prof. Rejdaka, dopiero przebadanie większej ilości pacjentów pozwoli ocenić, „czy to przypadek, czy efekt działania amantadyny”.

– W pierwszym badaniu nad amantadyną rekrutacja chorych została przerwana na wniosek kierownika projektu prof. Adama Barczyka ze Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Dotyczyło skuteczności leku w przypadku pacjentów wymagających hospitalizacji. Zgodnie z wstępnymi wynikami amantadyna nie miała skutku terapeutycznego – napisano w DGP.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net