Diamentowa gorączka w RPA. Państwo już zapowiada, że rozgoni ludzi z potencjalnego złoża diamentów (WIDEO)

Jeden z pasterzy z wioski KwaHlathi w prowincji KwaZulu-Natal w RPA znalazł kamień przypominający diament. Nie trzeba było długo czekać, by na miejscu pojawiły się tysiące ludzi poszukujących bogactwa. Rząd tego demokratycznego kraju już zapowiedział, że działania mieszkańców są „nielegalnym wydobyciem” oraz „jest zaniepokojony chaosem”, czyli zamierza zagarnąć wszystko dla siebie.

Po rozejściu się informacji o odnalezieniu być może diamentu, do wioski ściągnęły setki poszukiwaczy skarbu. Podkreślić należy, że nie potwierdzono, iż znalezisko jest faktycznie diamentem.

Mimo tego okolica jest rozkopywana. Czasami na miejscu przebywa kilka tysięcy kopaczy.

Sprawą oczywiście zainteresował się już demokratyczny rząd RPA. W poniedziałek ogłosił, że na miejsce wysłano ekspertów geologicznych oraz górniczych w celu pobrania próbek i przeprowadzenia analizy. Także władze lokalne próbują zmniejszyć zainteresowanie ludzi poszukiwaniem skarbów.

– Apelujemy o rozsądek i spokój w obliczu „diamentowej gorączki”. Rząd prowincji KwaZulu-Natal z niepokojem odnotował doniesienia o nielegalnej działalności wydobywczej mającej miejsce w KwaHlathi pod Ladysmith – napisano na oficjalnym profilu władz prowincji na Twitterze.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.