21 czerwca 2024
Wiadomości

Do Polski zbliża się HURAGAN! W weekend niebezpieczna pogoda. Możliwe TRĄBY POWIETRZNE

IMGW zapowiada alerty do trzeciego stopnia w ten weekend. Powodem jest huragan, który zbliża się do Polski. Prędkość wiatru może osiągnąć prędkość 125 km/godz. – Pogoda w weekend będzie naprawdę niebezpieczna – ostrzega rzecznik IMGW Grzegorz Walijewski.

– W weekend czeka nas bardzo niebezpieczna aura. Porywy wiatru huraganowe — nad samym morzem do 125 km na godz., na północy kraju od 105 km na godz. do 120 km na godz., w pozostałej części kraju od 70 km na godz. do 90 km na godz. – powiedział Walijewski.

Dodał, że IMGW wyda ostrzeżenia I, II i III stopnia.

– Sytuacja jest groźna – podkreślił.

IMGW ostrzega, że pierwsze oznaki huraganu pojawią się już w piątek po południu.

– Pierwsze porywy ok. 70 km na godz., natomiast później z piątku na sobotę wiatr będzie się wzmagać. W sobotę będzie wiało, dopiero w niedzielę powoli osłabnie – mówił rzecznik IMGW.

Dodał, że wiatr o prędkości powyżej 70 km/godz. jest „niebezpieczny”. Natomiast powyżej 90 km/godz. może uszkodzić budynki, połamać drzewa i gałęzie.

– Ale przy prędkości 115 lub wyżej to już wyrywa drzewa z korzeniami, a nawet powoduje bardzo poważne uszkodzenia budynków – podkreślił Walijewski.

Dodał, że najniebezpieczniej będzie na Pomorzu i Pomorzu Zachodnim.

PROSIMY O WSPARCIE NASZYCH CZYTELNIKÓW I SYMPATYKÓW. KLIKNIJ, BY PRZEJŚĆ DO ZRZUTKI

– Dodatkowo mogą wystąpić burze, a nawet trąby powietrzne, choć prawdopodobieństwo jest niewielkie, poniżej 10 proc., to jednak wskaźniki się uaktywniły – zaznaczył

Na Bałtyku wystąpi sztorm o sile 12 st. w skali Beauforta. Fale morskie mocno rozbiją się o polskie wybrzeże, wpychając wodę w głąb lądu.

Rzecznik IMGW ostrzega przed poważnymi utrudnieniami w ruchu drogowym, przerwach w dostawach energii oraz utrudnieniach na lotniskach.

W górach zaś spadnie 10-15 cm śniegu po przejściu huraganowego frontu.

onet.pl

fot. ilustracyjne/fot. Pixabay

Dziękujemy, że jesteś z nami! Prosimy o udostępnienie materiału na Twoich mediach społecznościowych oraz obserwowanie nas na Facebooku. Znacząco też pomożesz w dalszym rozwoju portalu wspierając nas dowolną comiesięczną kwotą poprzez zrzutkę.

Możesz także zapisać się na nasz newsletter. Będziesz otrzymywać od nas najciekawsze informacje z ostatnich dni.

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net