10 kwietnia 2024
Wiadomości

Doktor nauk medycznych: EllaOne nie jest lekiem

Doktor nauk medycznych i farmaceutycznych, Izabella Stępkowska w wywiadzie dla Pch24.pl dosadnie stwierdziła, że wprowadzana do aptek EllaOne nie jest lekiem. Wskazuje także na fatalne skutki zażywania pigułki.

-EllaOne, czyli octan uliprystalu w jednorazowej dawce 30 mg to preparat, który z całą pewnością nie jest lekiem i nie może być tak nazywany. Fakt, że środek ten już w 2002 r. został zarejestrowany w Polsce, jako produkt leczniczy jest niezrozumiały – stawia pod znakiem zapytania niezależność i wiarygodność Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych; skłania także do zastanowienia nad jakością działania i celowością istnienia Nadzoru Farmaceutycznego w Polsce – powiedziała dr Izabella Stępkowska.

W wywiadzie pada też wyraźne stwierdzenie, że pigułka ta nie jest środkiem antykoncepcyjnym, ale wczesnoporonnym. – Produkt EllaOne to środek wczesnoporonny, gdyż uniemożliwia zagnieżdżenie i rozwój zapłodnionej komórki jajowej w błonie macicy oraz powoduje jej wydalenie z organizmu kobiety – powiedziała.

Wśród negatywnych skutków zażywania preparatu wymienia między innymi: patologiczne krwawienia z macicy, torbiele jajników, bóle miednicowe, bóle brzucha czy bóle mięśniowo-stawowe. Podkreśla też, że EllaOne jest dla kobiety silnie toksyczna.

Cały wywiad znajduje się TUTAJ

CWIK/pch24.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net