Donald Trump o polskiej dumie i wartościach

twitter.com/wPrawopl/status

Amerykański prezydent zakończył już swoją wizytę w Polsce. Spotkał się m.in. z Andrzejem Dudą, jednak największe wrażenie zrobiło na Polakach pełne ciepłych słów przemówienie, które Trump wygłosił na Placu Krasińskich. Przywódca USA złożył także kwiaty pod pomnikiem Powstania Warszawskiego i uścisnął dłonie dawnym powstańcom.

– To ogromny zaszczyt, że mogę stanąć w tym mieście, pod tym właśnie pomnikiem, zwracając się do Polaków, których tak wiele pokoleń marzyło o Polsce, która będzie bezpieczna, silna i wolna – mówił Donald Trump na Placu Krasińskich. – Przez 200 lat Polska ciągle cierpiała od nieustannych napaści. Natomiast jakkolwiek można było najechać i okupować Polskę, a jej granice wymazać z mapy, to nigdy nie można było wymazać jej z kart historii ani z waszych serc – podkreślił prezydent USA. – W tych ciemnych czasach utraciliście swą ziemię, ale przenigdy nie utraciliście dumy – dodał.

W przemówieniu prezydenta było wiele nawiązań historycznych. Przywódca Stanów Zjednoczonych przywołał m.in. obronę Alei Jerozolimskich przez powstańców warszawskich i o tym, jak ulica ta była „skąpana we krwi”. – To była krew powstańców, łączniczek, kurierów. Snajperzy niemieccy strzelali do każdego, kto przechodził, każdego. Żołnierze palili budynek po budynku i używali Polaków jako ludzkich tarcz dla swych czołgów, próbując zdobyć Aleje Jerozolimskie – Trump odniósł się także do kwestii tradycyjnych wartości. – Możemy mieć największe gospodarki i najbardziej śmiercionośną broń na ziemi, natomiast jeżeli nie będziemy mieli silnej rodziny, silnych wartości, będziemy słabi i nie przetrwamy – oświadczył. Wspomniał również o pierwszej pielgrzymce papieża Jana Pawła II. – Stojąc tutaj dzisiaj, nadal słyszę te głosy z historii. Polacy, Amerykanie, Europejczycy dalej wołają wielkim głosem: my chcemy Boga! – przypomniał Trump. Po wygłoszeniu przemówienia prezydent USA uścisnął dłonie obecnych na Placu Krasińskich powstańców warszawskich, przywitał także amerykańskich żołnierzy stacjonujących w Polsce.

Niestety, podczas swojej wizyty w Warszawie Donald Trump nie odniósł się do ważnej dla Polaków kwestii zniesienia wiz. Zadeklarował za to gotowość do uczestnictwa w Inicjatywie Międzymorza. – Jesteśmy gotowi zagwarantować wam dostęp do źródeł energii, aby Polska i jej sąsiedzi nigdy już nie były zakładnikami tylko jednego dostawcy energii – oznajmił.

tvn24.pl, niezalezna.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net