Donald Tusk i PO jak PiS jest gotów poprzeć przymus szprycowania. Chwilę wcześniej twierdził, że przymus jest zły

Lider PO Donald Tusk zapowiedział, że wraz z ugrupowaniem jest gotów zagłosować za projektem wprowadzającym przymus aplikacji wciąż badanego preparatu na koronawirusa. Aby stworzyć pozorne odcięcie się od PiS, zadeklarował, że potrzebuje do tego opinii ekspertów.

Tusk przekonywał, że należy „wyjąć kwestię pandemii i naszej wspólnej walki o bezpieczeństwo Polaków z pola konfliktu politycznego”.

– Nie musi być lockdownu w Polsce, nawet jeśli będzie czwarta fala pandemii. Lockdown nie jest nieuchronny, pod warunkiem że rząd i instytucje mu podległe wykonają pilnie kilka zasadniczych działań, które do tej pory nie doczekały się realizacji – mówił Donald Tusk. Wymienił tutaj „prowizoryczność” działań wobec tzw. pandemii, brak „złożonego z fachowców i autorytetów” centrum do walki z Covid-19 oraz brak znajomości przez pandemicznych ekspertów planów zmian prawnych ze strony rządu.

Tusk chce, by „na serio” rząd promował szprycowanie się nieprzebadanym preparatem na koronawirusa. Miliony Polaków nie biorą udziału w eksperymencie medycznym, ponieważ – zdaniem Donalda Tuska – nie mają zaufania oraz są niepewni co do skutków aplikacji preparatu.

– Wymagają pomocy, wymagają życzliwej perswazji, wymagają autorytetów naukowych i pomocy bardzo wielu instytucji. Nie przymus i nie obowiązek – tym bardziej, że egzekwowanie takiego obowiązku też wydaje się bardzo trudne i bardzo jątrzące, bardzo konfliktujące ludzi. Żadna z decyzji nie może być decyzją kara-nagroda – twierdził szef PO. Zaraz potem powiedział jednak, że „kto pracuje z dziećmi, albo kto w ochronie zdrowia ma kontakt z pacjentami i z jakichś powodów nie chce się zaszczepić, będzie musiał przejść na inne formy pracy albo zmienić zajęcie”, więc zaprzeczył swoim własnym słowom podczas tej samej konferencji.

– Zwracam się do wszystkich, bez wyjątku, polityków w Polsce: jeśli rząd zdecyduje się (…) na wyposażenie Rady Medycznej w rzeczywiste kompetencje, w możliwość rekomendowania rozwiązań legislacyjnych i organizacyjnych, i jeśli rząd przedstawi takie rozwiązania z tą „pieczątką”, rekomendacją lekarzy i naukowców, to Platforma Obywatelska będzie gotowa poprzeć takie rozwiązania. Nie mamy zaufana do tego rządu, ale mamy zaufanie do ekspertów. Jeśli stamtąd wyjdzie jakaś propozycja, nie będziemy przeszkadzać, będziemy pomagać. To jest nasze polityczne zobowiązanie – zapowiedział Tusk.

gazetaprawna.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.