Doradca Zełenskiego opublikował zdjęcie. W tle widać polski śmigłowiec (FOTO)

Michajło Podoljak, doradca prezydenta Ukrainy opublikował w sieci zdjęcie. Widać na nim śmigłowiec z biało-czerwoną szachownicą. Maszyna przywiozła ukraińską delegację na trzecią turę negocjacji pomiędzy przedstawicielami Kremla i Kijowa.

– Trzecia runda negocjacji ukraińsko-rosyjskich zacznie się w poniedziałek o godz. 16 czasu kijowskiego [15 w Polsce – red. Kr]. Delegacja bez zmian – napisał na Twitterze Podoljak.

Na zdjęciu widać polski śmigłowiec oznaczony biało-czerwoną szachownicą. Najpewniej jest to Mi-17-1W. Jakub Krzywiecki podkreśla, że jest to „jeden z 12 najnowszych i najlepszych jakie posiada polskie wojsko”.

O kolejnej turze negocjacji napisała „Ukraińska Prawda”. Powołała się przy tym na Podoljaka oraz agencję TASS. – Za kilka minut zaczniemy rozmawiać z przedstawicielami kraju, który na poważnie uważa, że przemoc na dużą skalę wobec ludności cywilnej w XXI wieku jest argumentem. Spróbujemy udowodnić, że tak nie jest – przekonywał Podoljak, doradca ukraińskiego prezydenta.

Zaapelował też o ignorowanie informacji „o Janukowyczu”, które nazywa „nieprawdziwymi”. – Nie wiem, kogo jeszcze oni chcą mianować swoimi namiestnikami na Ukrainie. (…) Wszystko będzie tak, żeby było dobrze dla Ukrainy i naszych ludzi – przekonywał.

Ukrinform podało, że negocjacje mają odbyć się „tam gdzie poprzednio” czyli w Puszczy Białowieskiej.

polsatnews.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net