23 maja 2024
Wiadomości

Dr Martyka opublikował uzasadnienie wyroku w jego sprawie. Kpina to mało powiedziane

Dr Zbigniew Martyka opublikował na swoim blogu wpis dotyczący uzasadnienia wyroku w jego sprawie. Jego lektura mogłaby wprawić w rozbawienie, gdyby był to kabaret parodiujący systemy totalitarne czy biurokratyczne absurdy. Niestety, zdarzyło się to naprawdę.

Dr Martyka podczas niejawnej rozprawy przed Okręgową Izbą Lekarską w Krakowie został skazany za kwestionowanie Wielkiej Histerii na zawieszenie w wykonywaniu zawodu przez rok. TUTAJ więcej informacji o wyroku.

Zwracaliśmy już uwagę, że zakaźnika „skazali” ortopeda i ginekolog na podstawie donosu pediatry. TUTAJ można przeczytać więcej na ten temat.

Lekarz otrzymał w końcu uzasadnienie wyroku w swojej sprawie. W związku z tym opublikował wpis na swoim blogu wraz z całą treścią uzasadnienia.

Dr Martyka zwraca na początku uwagę na cztery podstawowe kwestie.

– Została naruszona zasada domniemania niewinności. W uzasadnieniu w wielu miejscach podkreślone jest, iż przekazywane przeze mnie informacje są niezgodne z aktualną wiedzą medyczną – nigdzie natomiast nie jest wskazane, co to za wiedza, co się na nią składa. Niezmiernie istotny jest fakt, iż jako wnioski dowodowe złożyłem 700 badań naukowych (w tym tych najwyższej jakości, czyli randomizowanych oraz metaanalizy), które potwierdzają prawdziwość każdego z moich słów. Skład orzekający nie ustosunkował się do tego ani jednym zdaniem – podkreślił na swoim blogu dr Zbigniew Martyka.

– Wg Sądu nie mam prawa kwestionować publicznie przyjętej strategii walki z pandemią, a mogę to robić jedynie w „polemice naukowej” czy na sympozjach lub konferencjach. Przekazywanie Państwu wiedzy naukowej, wprawdzie opartej na wynikach konkretnych badań, ale niezgodnej z oficjalną strategią – zostało uznane za art. 71 Kodeksu Etyki Lekarskiej. Tym samym odmówiono mi wolności słowa i wypowiedzi, które są gwarantowane w Konstytucji – a Państwu prawa dostępu do rzetelnej informacji – zaznaczył lekarz, specjalista chorób zakaźnych.

– W uzasadnieniu Sąd nie przywołuje jakiegokolwiek materiału dowodowego, na którym oparłby się skład orzekający. Wyłączona została nawet opinia „biegłego” – dr Pawła Grzesiowskiego. Tym samym wyrok ma charakter opinii nie popartej żadną aktualną wiedzą medyczną – podkreślił.

– Podczas postępowania sądowego w żaden sposób nie została mi udowodniona wina – a mimo to zostałem uznany za winnego. Zgodnie z prawem to nie ja powinienem udowadniać swoją niewinność, ale oskarżyciel powinien udowodnić moją winę. W moim przypadku wina nie została udowodniona, ale stwierdzona – napisał dr Martyka.

CZYTAJ TEŻ: Dr Martyka przerywa milczenie. „Nie pozwolę, by pediatra kwestionował moją wiedzę jako specjalisty chorób zakaźnych”

Co również ciekawe, w uzasadnieniu wyroku dotyczącego Wielkiej Histerii pośrednio zarzucono lekarzowi… zwiększenie zachorowalności na krztusiec.

– Negatywnym skutkiem nasilenia tendencji antyszczepionkowych w ostatnim czasie niewątpliwie jest zwiększenie zachorowalności na krztusiec – napisano w uzasadnieniu wyroku przeciwko doktorowi Zbigniewowi Martyce.

– Wprawdzie ten fragment uzasadnienia ma się nijak do tematu sprawy, aczkolwiek przywołałem go, aby pokazać poziom całego procesu i skłonność do manipulacji. Wg składu orzekającego mamy w ostatnim czasie wzrost zachorowalności na krztusiec, co ma być skutkiem nasilenia się tendencji antyszczepionkowych – skomentował dr Martyka.

Ponadto „zarzucono” dr Martyce, że nie publikował polemik na portalach „PubMed” czy „Web of Science”. Dr Martyka zaznacza, że „w swoich wypowiedziach opierałem się na badaniach i opracowaniach m.in. opublikowanych na… PubMed oraz Web of Science”.

– Jako lekarz mam obowiązek nieustannego doszkalania się – i obowiązek ten realizuję. Ale ponieważ nie byłem autorem tych opracowań, nie miałem wg Sądu prawa się na nie powoływać. Szkoda komentować – stwierdził lekarz.

Co również ciekawe, sąd zamówił płatną opinię u dra Pawła Grzesiowskiego jako immunologa.

– Dr Grzesiowski zlecenie przyjął i „opinię” opracował. Okazało się jednak, że nie jest on żadnym immunologiem – i nigdy nie miał takiej specjalizacji. Myślę, że ten skandal będzie miał ciąg dalszy przed odpowiednimi organami. Tym bardziej, że to już kolejny przypadek oszustw w prowadzonej ostatnio polityce represji – wspomnę choćby słynny donos na ś.p. dr Hałata, który miał złożyć nieżyjący od kilku lat profesor – napisał dr Martyka.

Ponadto w uzasadnieniu sąd przekonywał, że należy stosować zachodnie rozwiązania w walce z tzw. pandemią, nawet jeśli stoją w sprzeczności z wiedzą medyczną.

Cały wpis dra Zbigniewa Martyki wraz z załączonymi przez niego fragmentami uzasadnienia sądu znajduje się na blogu lekarza.

zbigniew.martyka.eu / kontrrewolucja.net

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

9 komentarzy do “Dr Martyka opublikował uzasadnienie wyroku w jego sprawie. Kpina to mało powiedziane

 • Moim skromnym zdaniem ludzie, którzy wydali taki wyrok powinni zostać pociągnięci do odpowiedzialności. Mam nadzieję, że sprawa nie ucichnie i będzie miała swój finał w sądzie.

  Odpowiedz
 • Przecież to kolejny pokaz buty i braku respektowania prawa przez obóz rządzący i PIS. Narracja szczepionkowa i 'jedynie słusznej szczepionki’ ginie w logicznym rozumowaniu. Nic co wcześniej mówił Pfizer, a za nim powtarzał PIS, Duda, ministrowie zdrowia nie było prawdą. A teraz chcą się odgryźć na lekarzu, który powołując się na badania pokazuje absurdy i kłamstwa tych rządzących.
  Przykład – zakaz wstępu do Lasów – ogłoszony przez Morawieckiego – nie miało to żadnych podstaw naukowych ani medycznych. Szkoda że nie ogłosili zakazu korzystania z toalety więcej niż raz dziennie. Nie myślcie Państwo że rządzący w innych sprawach posługują się logiką – wszystko to to MAFIA i działania pozaprawne, poza-logiką, poza-wiedzą, aby się nachapać i nakraść.

  Odpowiedz
 • Dr Martyka neguje skuteczność i celowość stosowania statyn w leczeniu hiperlipidemi. A to już w całkowitej sprzeczności stoi z aktualnym stanem wiedzy.

  Odpowiedz
  • Bo dr Martyka ma rację.

   Polecam książkę 'Natural Cures’ Ellisona. Autor pracował w koncernach farmaceutycznych i pięknie obnażył oszustwo statyn.

   Najpierw doucz się, zanim napiszesz takie banialuki.

   Odpowiedz
  • Nie zmienia to faktu, iż lekarze nagminnie wręcz WCISKAJĄ statyny często przy jeszcze normalnych wynikach. Coś więc musi być na rzeczy.

   Odpowiedz
  • No. Ile tam procentowo jest zlego cholesterolu w blaszcze miażdżycowej? Link do badań proszę….

   Odpowiedz
 • Dr Martyka neguje skuteczność i celowość stosowania statyn w leczeniu hiperlipidemi cholesterol. A to już w całkowitej sprzeczności stoi z aktualnym stanem wiedzy.

  i ma rację,
  ta trucizna została przesłana ze śmietników naszych sojuszników z USA bo tam to już zabronione

  szczepionki, papierowsy, plomby amalgamat , azbest, 'lekarstwo’ prozak też był 'bezpieczny’ z tamtym ” aktualnym stanem wiedzy lekarskiej” a z obecnym „aktualnym stanem wiedzy” już nie jest.

  czy lekarze zostali ukarani za kłamstwa, oszustwa, morderstwa pacjentów ? nie bo z ” aktualnym stanem wiedzy lekarskiej” azbest itd był zdrowy :D

  Odpowiedz
 • Doktorze Martyka, trwa wojna biologiczna i strzelana (na razie ta druga tylko na Ukrainie) i nie ma pan prawa się dziwić, ze skazał pana Sąd Polowy. Całym sercem jestem z Panem i świecie wierze, ze MORDECY spod znaku strzykawy i resetu zostaną skazani w jakiejś Norymberdze, na SMIERC.

  Odpowiedz
 • Nie ma żadnego „złego cholesterolu”. Cholesterol należy do najcenniejszych substancji wytwarzanych przez nasze organizmy i nie ma nigdy przypadków jego „nadmiaru”. Teoria „hiperlipidemii” jest zasadniczo f a ł s z y w a . Dla niedowiarków mam radę: więcej zaufania do dobrego Boga !

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net