10 czerwca 2024
Wiadomości

Dr Martyka oskarżony o kwestionowanie nadmiernego testowania. „Za nadmiarowe zgony nikt nie odpowiedział”

Dr n. med. Zbigniew Martyka poinformował, że Sąd Lekarski oskarżył go o „kwestionowanie powszechnego stosowania testowania”. Rozprawa dyscyplinarna odbędzie się 19 grudnia w siedzibie Okręgowej Izby Lekarskiej w Krakowie przy ul. Krupniczej 11a.

– Postępowanie zostało wszczęte w związku z donosem złożonym przez Michała Biedziuka. Automatycznie jeżeli wpływa coś takiego do rzecznika w Izbie Lekarskiej czy do Sądu Lekarskiego, to sprawa jest najpierw rozpoznawana przez rzecznika, który jeżeli uzna, że zarzuty mogą być słuszne, kieruje sprawę do rozpatrzenia w Sądzie Lekarskim. Tak też zrobiono w tej sprawie – powiedział dr Martyka Radiu Maryja.

Lekarz publicznie kwestionował sens stosowania masek czy też powszechnego testowania. Jak podkreśla, podtrzymuje swoje poglądy w tej kwestii.

– Dzisiaj już wiemy, że skuteczność masek w ogóle nie została potwierdzona nigdzie na świecie, poza Bangladeszem, ale tam badanie było niewiarygodne, ponieważ miało wiele wad. Na dziś znanych mi jest 16 badań randomizowanych, które ocenią skuteczność stosowania masek i zapobieganiu zakażeniom wirusami układu oddechowego, z czego 14 z nich wykazuje, że maski w ogóle nie działają. Natomiast jeżeli chodzi o testy, to mogą one wykryć obecność wirusa lub fragmentu wirusa. Natomiast w żadnym wypadku nie wykrywają, czy infekcja była spłodzona tym wirusem, czy też jakimkolwiek innym, który akurat bytuje w naszym organizmie – podkreślił lekarz.

– Widać, że w całej sprawie chodzi jedynie o zemstę za moją walkę z skompromitowanym systemem, ale niezależnie od tego jestem przekonany, że wcześniej czy później powinni odpowiadać Ci, który doprowadzili do zapaści systemu ochrony zdrowia, do tylu niepotrzebnych zgonów – stwierdził dr Martyka.

Dodał również, że „podczas pandemii COVID-19 zawiodła organizacja i brak oparcia na wiedzy. Przeważały emocje, które rządziły polityką zdrowotną w dobie pandemii”.

naszdziennik.pl / kontrrewolucja.net

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net