23 maja 2024
Wiadomości

Dr Masny uważa, że nacjonaliści z Konfederacji chcą dogadać się z PiS i zaatakują posła Brauna

Dr Marcin Masny w serwisie X zasugerował wyraźnie, że nacjonaliści z Ruchu Narodowego w Konfederacji mogą poważnie przygotowywać się do „dogadania się” z PiS. Dr Masny zapowiada, że jeśli tak będzie, wkrótce nastąpi też atak na lidera konserwatystów w Sejmie posła Grzegorza Brauna.

Chodzi o konflikt w Konfederacji, który rozpoczął się od ogłoszenia przez Witolda Tumanowicza złożenia skargi do partyjnego sądu na Janusza Korwin-Mikkego. Według szefa sztabu Konfederacji, poseł miał „sabotować kampanię”. TUTAJ pisaliśmy więcej na ten temat.

W obronie nestora polskiej prawicy wolnościowej szeroko wystąpiła prawica w ogóle. Lider konserwatywnego skrzydła Konfederacji poseł Grzegorz Braun odciął się od wyroku sądu partyjnego zawieszającego Korwin-Mikkego w prawach członka Konfederacji. Zwrócił też uwagę, że niekoniecznie w mocy jest decyzja o wyrzuceniu posła z Rady Liderów Konfederacji. TUTAJ więcej informacji na ten temat.

Dr Marcin Masny zwraca z kolei uwagę, że możliwe jest, iż wkrótce nastąpi atak nacjonalistów na posła Grzegorza Brauna. Chodzi o wypowiedź Jarosława Kaczyńskiego sprzed niecałych dwóch miesięcy.

Podczas wiecu PiS w Mielcu Kaczyński został zapytany o możliwe powyborcze koalicje. W kwestii Konfederacji wypowiedział się bardzo wyraźnie.

– Z Grzegorzem Braunem i Januszem Korwin-Mikke na pewno nie. Z tymi prorosyjskimi na pewno nie. Natomiast nie wiadomo, jaka Konfederacja pójdzie do wyborów. Tam się różne rzeczy dzieją – powiedział wówczas Jarosław Kaczyński.

– Pół rozkazu wykonano. Korwin zdjęty. Został Braun. Będzie trudniej – skwitował dr Marcin Masny w serwisie X.

Nacjonaliści wykonali krótko przed wyborami wiele sprzecznych z wolą społeczeństwa o prawicowych poglądach ruchów. To z ich poparciem na listach Konfederacji Wolność i Niepodległość znaleźli się zdeklarowani covidianie. Publicznie wyrażono też poparcie wobec poseł Anny Marii Siarkowskiej, która przedtem niemal cały czas znajdowała się w oligarchii rządzącej.

Wcześniej zaś politycy tego ugrupowania przez dość długi czas Wielkiej Histerii nie tylko nie potępiali niepotrzebnego i szkodliwego lockdownu, lecz pośrednio wskazywali na poparcie dla tych pomysłów. Odcinali się również od zwolenników wolności i posła Grzegorza Brauna.

Dopiero po wielu miesiącach, gdy stwierdzono, że przeciwnicy lockdownu to nie marginalna część społeczeństwa, zaczęto wygłaszać hasła sprzeciwiające się sanitaryzmowi. Jednak część działaczy do dnia dzisiejszego nie wycofała się ze swoich stanowczych deklaracji wspierających Wielką Histerię.

X / polskieradio24.pl / kontrrewolucja.net

fot. YT/Janusz Jaskółka

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Jeden komentarz do “Dr Masny uważa, że nacjonaliści z Konfederacji chcą dogadać się z PiS i zaatakują posła Brauna

  • Po raz pierwszy, od bardzo dawna, mam nadzieję, że Masny ma rację. Braun tak pasuje do „towarzystwa” z Konfederacji, jak pięść do nosa.

    Spotkałem się z paroma opiniami, że ludzie nawet chcieliby zagłosować na KKP, ale tego nie zrobili, bo nie chcieli popierać innych kandydatów z tej samej listy.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net