Dr Sutkowski chwalił nakaz noszenia wyłącznie masek na dworze. Teraz chwali zapowiedź zniesienia tego nakazu

Dr Michał Sutkowski, prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych chwali rządowe zapowiedzi o zniesieniu rządowego nakazu noszenia masek na dworze. Tymczasem dwa miesiące temu „udowadniał”, że nakaz noszenia wyłącznie masek zamiast przyłbic czy innych rzeczy osłaniających twarz jest słuszny.

Wedle rządowych zapowiedzi, jest szansa, że od 15 maja zniknie absurdalny i szkodliwy rządowy nakaz noszenia masek na twarzy podczas przebywania na zewnątrz. Warunkiem ma być spadek ilości pozytywnych wyników poniżej 15 na 100 tys. osób, czyli ma wynieść 0,015 proc.. Ciężko brać jakiekolwiek zapowiedzi rządu w tym zakresie na poważnie, dopóki nie staną się one faktem. Rząd bowiem wcześniej ogłosił progi etapów bezpieczeństwa, których w żaden sposób nie przestrzegał i mimo tego, że przez wiele tygodni w Polsce obowiązywać powinna wedle rządowych zapowiedzi żółta strefa, Warszawa ogłosiła narodową kwarantannę.

Jednak dr Sutkowski „patrzy na to życzliwie, bo to dobry pomysł”. Ilość 15 pozytywnych wyników na 100 tys. mieszkańców to mała liczba. – Wtedy współczynnik R, czyli przeciętnej liczby osób, jaką zakaża pojedynczy zakażony, jest znacznie poniżej 0,3 – to są takie wskaźniki, które mówią już o wygaszaniu pandemii – mówił Sutkowski.

Zrzutka na pokrycie kosztów naszej działalności – to już ostatni dzień! Wesprzyj rozwój niezależnych, bezpartyjnych mediów. KLIKNIJ TUTAJ i przejdź do zrzutki. Za każdą wpłatę serdecznie dziękujemy!

Prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych nie wie jednak, kiedy będzie mowa o zdjęciu rządowego nakazu o noszeniu masek wewnątrz pomieszczeń. – To za długa perspektywa, by powiedzieć o tym wprost – skomentował.

Chciałby natomiast, aby nakaz dotyczący masek egzekwowano. – Ludzie robią co chcą i to jest w dużej mierze fikcja literacka. Jeżeli byśmy prowadzili rzetelnie taką analizę, to się okaże, że 30 proc. lekceważy te przepisy od dawna i stąd u nas duże liczby zakażeń czy zgonów – ocenił dr Sutkowski.

nczas.com

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.