Dr Witczak wprost: „Noszenie masek jest szkodliwe, to nie podlega żadnej dyskusji”. Lekarze opisali „Syndrom Wyczerpania Wywołanego przez Maskę”

– To, że noszenie masek jest szkodliwe nie podlega dyskusji. Można się spierać w jakim stopniu i warunkach, dla kogo bardziej/mniej – napisał na Twitterze biolog medyczny dr Piotr Witczak. Specjalista zwraca także uwagę, że nieznaczna ochrona zależy m.in. od rodzaju maski, a nie zasłaniania twarzy w ogóle.

– To, że noszenie masek jest szkodliwe nie podlega dyskusji. Można się spierać w jakim stopniu i warunkach, dla kogo bardziej/mniej W kontekście oceny korzyść vs ryzyko powinno paść pytanie: ile os musi nosić maski, żeby zapobiec jednej C19 tygodniowo? Wg NIZP [Norwegian Institute of Public Health – red. Kr]: 200 000 – napisał dr Witczak.

UWAGA! LEWICOWY PORTAL „DEMAGOG” UZNAŁ TĘ INFORMACJĘ ZA „FAKENEWS” Z POWODU DWÓCH ZARZUTÓW. JEDNEMU NIE ZAPRZECZYLI, DRUGI SAMI WYMYŚLILI. KLIKNIJ I CZYTAJ WIĘCEJ!

Zwrócił też uwagę, że wartości te „zależą od syt epidem, typu maski, szczelności, dyscypliny”. – Ta wartość będzie o wiele wyższa dla objaw lub ciężkiego C19 Maski powinny być wysoce skuteczne, żeby to miało sens, a mamy wątpliwość czy w ogóle są – podkreślił specjalista.

W przytoczonych publikacjach czytamy wprost, że „literatura przedmiotu ujawniła istotne negatywne skutki masek w wielu dyscyplinach”. Negatywne konsekwencje dotykają sfery nie tylko fizycznej, ale i psychicznej. – Zobiektywizowana ocena wykazała zmiany w fizjologii oddechowej osób noszących maski z istotną korelacją spadku O2 i zmęczenia – napisano w opracowaniu. Opisano także zjawisko, które nazwano „Mask-Induced Exhaustion Syndrome” [„Syndrom Wyczerpania Wywołanego przez Maskę”], które wywołuje wiele nawracających objawów. Wśród nich są m.in. bóle głowy, zaburzenia oddychania i wzrost temperatury ciała. Zwrócono również uwagę na stałą większą temperaturę na części twarzy zasłoniętej maską oraz gromadzącą się wilgoć.

– Przedłużone noszenie masek przez ogół populacji może prowadzić do istotnych skutków i konsekwencji w wielu dziedzinach medycyny – podkreślono w tekście na stronie amerykańskich Narodowych Instytucji Zdrowia.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net