2 kwietnia 2024
Wiadomości

Dramat w Szczecinie. Kilkanaście osób rannych, zatrzymano kierowcę, który uciekł z miejsca zdarzenia (FOTO)

19 osób zostało poszkodowanych, z czego dwie osoby są w stanie krytycznym. Wśród rannych są osoby nieletnie. To efekt zdarzenia spowodowanego przez kierowcę samochodu Ford Focus, który uciekł z miejsca zdarzenia, ale został już zatrzymany. Media mówią o „wypadku”, choć na razie nie są znane żadne szczegóły.

W centrum Szczecina na Placu Rodła doszło do dramatycznych wydarzeń. Sytuacja miała miejsce po godz. 15. Kierowca rozpędzonego samochodu Ford Focus wjechał w przystanek autobusowy.

– To jedno z największych i najbardziej zatłoczonych w godzinach popołudniowych skrzyżowań w Szczecinie – podkreśla RMF FM.

Potrącił kilkanaście osób. Następnie uciekł pojazdem z miejsca zdarzenia Aleją Wyzwolenia w kierunku Ronda Giedroycia. Za skrzyżowaniem z ulicą Ofiar Oświęcimia zderzył się czołowo z czterema samochodami. Wówczas poszkodowane zostały kolejne osoby.

Według Radia ZET, miał potrącić też grupę ludzi na przejściu dla pieszych.

Według aktualnych informacji, łącznie 19 osób jest poszkodowanych. Trzy z nich są osoby nieletnie. Dwie osoby znajdują się w stanie krytycznym według RMF FM, zaś według Radia ZET – trzy.

– Do akcji ratunkowej przyjechało wiele karetek – czytamy na radiozet.pl.

– Trwa udzielanie pomocy osobom poszkodowanym – powiedział RMF FM mł. bryg. dr Tomasz Kubiak.

Sprawca zdarzenia został zatrzymany. Niewiele więcej jednak wiadomo na jego temat.

– Nie wiadomo nic na razie o jego tożsamości, jego stanie zdrowia i stanie psychicznym. Sytuacja jest dynamiczna, osób poszkodowanych może przybywać – przekazał wojewoda zachodniopomorski Adam Rudawski.

Według nieoficjalnych ustaleń mediów, sprawca to 33-letni mężczyzna mieszkający w Szczecinie.

radiozet.pl / rmf24.pl

fot. Fb / Wypadki i Pożary w Zachodniopomorskim

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net