Dramatyczna pomyłka przy in vitro

Do dramatycznej pomyłki lekarskiej doszło podczas procedury sztucznego zapłodnienia. Badanie genetyczne małej dziewczynki pochodzącej z in vitro wykazało, że kobieta, która ją urodziła, nie jest jej biologiczną matką.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że doszło do pomyłki lekarskiej. Podczas procedury sztucznego zapłodnienia bowiem nasienie męża kobiety połączono z komórką jajową obcej kobiety.

Dziewczynka urodziła się z licznymi wrodzonymi wadami. Przeszła w związku z tym serię badań w jednym z warszawskich szpitali. Te wykazały, że nie jest biologiczną córką kobiety, która ją urodziła.

– Mogę potwierdzić, że do takiej pomyłki doszło. Prowadzone jest postępowanie wyjaśniające. Myślę, że to postępowanie zakończy się w najbliższym czasie, wtedy przekażemy szczegółowe informacje – powiedziała Joanna Woźnicka, rzecznik szpitala przy ul. Unii Lubelskiej w Szczecinie

Pitak/pch24.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Kontrrewolucja.net