21 maja 2024
Wiadomości

Drogówka, harcerze i żywe barany na drodze. Bardzo dziwna akcja bydgoskiej policji

Wydział prewencji bydgoskiej policji zorganizował akcję pod hasłem „Nie bądź baran na drodze”. – W przedsięwzięciu wzięli również udział: harcerz z Chorągwi Kujawsko- Pomorskiej, przedstawiciel Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego oraz miłośnicy zwierząt z Krainy Dolnej Wisły wraz ze swoimi podopiecznymi – barankami – informuje na swojej stronie Komenda Miejska Policji w Bydgoszczy.

– Początek tygodnia zaowocował nie lada zaskoczeniem dla kierowców zatrzymanych przez policję w Bydgoszczy. Po tym, jak funkcjonariusze w Pruszczu Gdańskim dawali kierowcom łamiącym przepisy sok cytrynowy do wypicia, na równie dziwny pomysł wpadły osoby z komendy w Bydgoszczy – czytamy na autokult.pl.

Rzeczywiście, bydgoscy policjanci zorganizowali akcję „Nie bądź baran na drodze”, w której oprócz policjantów obecne były żywe barany na smyczach oraz harcerze.

– Działania poprowadzone były wspólnie z policjantami Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Bydgoszczy, którzy dokonywali pomiaru prędkości kierujących. W przedsięwzięciu wzięli również udział: harcerz z Chorągwi Kujawsko- Pomorskiej, przedstawiciel Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego oraz miłośnicy zwierząt z Krainy Dolnej Wisły wraz ze swoimi podopiecznymi – barankami – czytamy na stronie KMP w Bydgoszczy.

– Wspólnymi siłami, kierowcom zostały przypominane zasady bezpiecznej jazdy związane przede wszystkim z przekraczaniem dozwolonej prędkości i niedostosowaniem jej do warunków na drodze, które są najczęstszymi przyczynami wypadków drogowych – zaznaczono.

Kierowcy w ramach akcji otrzymywali ulotkę edukacyjno-profilaktyczną. Znajdowała się na nich informacja, że wypadki drogowe są najczęściej efektem świadomego przekraczania prędkości. Dzieci otrzymywały odblaski.

TUTAJ można obejrzeć wszystkie dostępne zdjęcia z policyjnej akcji.

bydgoszcz.policja.gov.pl / autokult.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Jeden komentarz do “Drogówka, harcerze i żywe barany na drodze. Bardzo dziwna akcja bydgoskiej policji

  • Najczęstsza przyczyna to „niedostosowanie prędkości…”? – Parę lat temu ktoś w nocy wjechał w moją bramę, zniszczył ją i uciekł. Usytuowanie nieruchomości wyklucza kolizję z bramą w wyniku prędkości, jedynym logicznym wyjaśnieniem może być jazda „po pijaku”, ewentualnie totalne zaśnięcie, atak serca itp., ale i to naciągane, bo trzeba było zdecydowanie skręcić, żeby to uczynić. Policja w protokole oczywiście napisała „nadmierna prędkość”.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net