3 kwietnia 2024
Wiadomości

Drony brytyjskiej policji w większości pochodzą z Chin. Rząd interweniuje

– Dwie trzecie dronów używanych przez brytyjską policję jest produkowanych przez chińską firmę, która znajduje się na czarnej liście USA – przekazał wczoraj „Daily Telegraph”. Brytyjski rząd jest zaniepokojony tą sytuacją.

Suella Braverman, szefowa brytyjskiego MSW wezwała policję do zapewnienia, że chińskie technologie używane przez funkcjonariuszy nie umożliwiają Pekinowi zbierania danych wywiadowczych. Polecono również przegląd umów zawartych przez brytyjskie policje w tym zakresie.

– Sekretarz spraw wewnętrznych chciałby, aby policja upewniła się, że wszystkie dane są bezpieczne i nienarażone na jakąkolwiek ingerencję ze strony obcego państwa – mówi DT anonimowe źródło.

Podkreślono, że brytyjska policja mogła nie zabezpieczyć się we właściwy sposób przed „potencjalnymi zagrożeniami” w związku z korzystaniem z chińskiej technologii.

PROSIMY O WSPARCIE NASZYCH CZYTELNIKÓW I SYMPATYKÓW. KLIKNIJ, BY PRZEJŚĆ DO ZRZUTKI

DT wskazuje, że co najmniej 230 z 337 dronów używanych przez 37 brytyjskich formacji policyjnych zostały wyprodukowane przez firmę DJI. Najpewniej liczba ta jest wyższa, ponieważ 11 formacji nie odpowiedziało na pytania redakcji.

DJI to jedna z największych na świecie firm produkujących drony. W 2020 roku władze USA wskazały ją jako zagrożenie bezpieczeństwa narodowego. W ubiegłym roku zaś całkowicie zakazano korzystania z produktów firmy ze względu na doniesienia o powiązaniach firmy z chińskimi siłami zbrojnymi. Ponadto DJI oskarżano o pomoc Pekinowi w korzystaniu z technologii umożliwiających nadzór w obozach internowania dla Ujgurów.

Według ekspertów, drony na wyposażeniu brytyjskiej policji mogą robić zdjęcia bez zgody użytkownika. Mogą również wysyłać je na chińskie serwery.

dailymail.co.uk

Dron firmy DJI/fot. YT/!Gadżet4u

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net