Duda dla Washington Post: Chcemy amerykańskich wojsk w Polsce

foto: Piotr Drabik, licencja CC BY 2.0 via Flickr.com
foto: Piotr Drabik, licencja CC BY 2.0 via Flickr.com

Andrzej Duda udzielił wywiadu wpływowemu amerykańskiemu dziennikowi „Washington Post”. W wywiadzie musiał odpowiedzieć na szereg pytań o TK i media oraz rolę Jarosława Kaczyńskiego, a także o bazy NATO w Polsce.

Dziennikarka „Washington Post” zadała prezydentowi Andrzejowi Dudzie 15 pytań. Stwierdziła, że na zachodzie wiele środowisk jest zaniepokojonych kierunkiem, w jakim zmierza Polska. Powiedziała także, iż w Waszyngtonie uważa się, że realną władzę w naszym kraju posiada Jarosław Kaczyński. – Dziś ja jestem prezydentem Rzeczypospolitej Polskiej. I za każdą decyzję, którą podejmuję, ja osobiście biorę odpowiedzialność” – odpowiedział Andrzej Duda na pytanie o rolę  Kaczyńskiego w polskich strukturach władzy.

Prezydent był również pytany o bazy NATO w Polsce. – Chciałbym zobaczyć znacznie zwiększoną obecność wojsk amerykańskich na naszym terytorium” – odpowiedział Duda. W końcowej części wywiadu polski prezydent stwierdził, że USA to wspaniały kraj i nasz dobry sojusznik. Andrzej Duda dodał także, iż chce by stosunki między naszymi krajami były jak najlepsze.

Maj/kresy.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net