28 lutego 2024
RodzinaWiadomości

Duda jednak popiera in vitro?

„Procedury in vitro są potrzebne” – stwierdził prezydent-elekt, komentując kwestie ustawy o zapłodnieniu pozaustrojowym. Duda skrytykował ustawę w obecnej formie, wyraził jednak niespodziewane poparcie dla samej metody in vitro.

– Jako prezydent Rzeczypospolitej Polskiej uważam, że potrzeby małżeństw, które dzisiaj są w trudnej sytuacji, bo nie mogą mieć dzieci czy mają trudności z tym, aby mieć dziecko, powinny zostać zrealizowane – stwierdził Duda. Dodał, iż prawo powinno chronić w tej materii życie ludzkie oraz godność człowieka, jak również dostarczyć możliwości nadzorowania, czy te wytyczne są realizowane. – Natomiast same procedury, uważam, powinny być, bo małżonkowie zasługują na tę możliwość, by móc mieć dzieci, a wielu ludzi dzisiaj ma z tym problem. – dodał prezydent licząc, iż w przyszłości uda się osiągnąć „kompromis” w tej kwestii. – Wierzę w to, że taki kompromis będzie przyjęty, a wtedy z całą pewnością ja – jako prezydent RP – również będę mógł się pod taką ustawą podpisać. – zadeklarował Duda.

Najnowsza deklaracja Andrzeja Dudy zaskakuje nie tylko z powodu obecności w niej retoryki zwolenników zapłodnienia pozaustrojowego (rzekome leczenie niepłodności, troska o nieszczęśliwe pary), ale głównie w kontraście z ostatnimi wypowiedziami etyków i przedstawicieli Kościoła i wiarą, z którą Duda chce się identyfikować, a która z poparciem dla in vitro jest nie do pogodzenia. (O stanowisku Kościoła odnośnie ustawy o in vitro można przeczytać TUTAJ).

MGOT/gosc.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net