3 marca 2024
Wiadomości

Duda jednak za życiem

Kandydat Prawa i Sprawiedliwości po raz drugi wyraził swoje zdanie na temat ochrony życia. Jego wypowiedź odbiega znacznie od poprzedniej, która wzbudziła spore wątpliwości.

Pod koniec wywiadu udzielonego tygodnikowi Niedziela, Andrzej Duda z własnej woli powrócił do tematu ochrony życia poczętego. Zwrócił uwagę, iż w sprawa ta jest wyjątkowo istotna w kontekście tzw. ustawy „przemocowej” (którą nazwał szkodliwym aktem prawnym) oraz wprowadzenia swobodnego dostępu do pigułek wczesnoporonnych, w tym bardzo młodym nastolatkom.

 Dzisiaj trzeba jasno i zdecydowanie powiedzieć: w Polsce musi być wprowadzona absolutna ochrona życia, przede wszystkim życia poczętego. Tego wymagają czasy. Nie ma co mówić o jakimkolwiek kompromisie, bo druga strona – strona „lewacka” nie uznaje żadnych kompromisów i w sposób bezwzględny forsuje swoje rozwiązania szkodliwe dla polskiego społeczeństwa  stwierdził w ostrych słowach kandydat na prezydenta.

Duda podkreślił, iż chce bronić rodziny – zarówno w sferze ekonomicznej, jak i moralnej. Zaznaczył, że ustawa wprowadzająca ideologię gender jest zagrożeniem dla tradycyjnego modelu rodziny oraz chrześcijańskiej wizji świata, m.in. przez przeszczepianie na polski grunt rozwiązań sprzecznych nie tylko z wiarą, ale i z konstytucją. Zamiast niej zaproponował użycie obecnych już w polskim systemie prawnym rozwiązań przeciwko przemocy. Zasugerował też zaostrzenie kar dla osób znęcających się nad rodziną.

Mgot/Niedziela

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net