Lewicowe media: Duda wręcza ordery antysemitom!

foto: twitter.com/prezydentpl
foto: twitter.com/prezydentpl

Bogdan Eugeniusz Kulas, wiceprezes Związku Polaków w Norwegii i redaktor polonijnego periodyku „Polonia i Norge”, znalazł się w grupie osób odznaczonych przez prezydenta Andrzeja Dudę Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Lewicowe portale grzmią: Kulas to antysemita i rasista! 

Bogdan Kulas, który otrzymał order od prezydenta podczas jego wizyty w Norwegii, to zdaniem portalu natemat.pl „znany antysemita”. Poseł Nowoczesnej Michał Stasiński idzie o krok dalej: „Prezydent odznaczył Orderem Odrodzenia Polski norweskiego działacza polonijnego B. Kulasa- putinofila, rasistę, endeka,antysemitę” – czytamy na Twitterze. Co jest powodem oskarżeń o antysemityzm? Autorka artykułu przytacza m.in. słowa napisane przez Kulasa w sieci: „Dlaczego fakt, że narodowość 90% komunistycznych oprawców Urzędu Bezpieczeństwa Publicznego była inna niż polska pozostaje w Polsce silnie strzeżoną przez reżim i cenzurę tajemnicą państwową?”. Niechęć budzi również stosunek polonijnego działacza do instytucji unijnych oraz poglądy w kwestii ochrony życia. Lewicy nie podoba się, iż Kulas „domaga się delegalizacji polskich organizacji pozarządowych takich jak Fundacja Batorego czy HejtStop – powodem ma być to, że są finansowane przez George’a Sorosa”. Czytamy dalej: „Wpisy z modlitwami rzymskokatolickimi przeplata refleksjami o konieczności totalnego odebrania kobietom w Polsce prawa do przerwania niechcianej ciąży oraz skończenia polskim niewolnictwem”. Pojawiły się również zarzuty, że Kulas dostał order, bo rzekomo wspiera PiS (sam odznaczony bynajmniej nie słynie z sympatii dla partii rządzącej).

„Uderz w stół, a nożyce się odezwą!” – odpowiada Kulas na zarzuty. – „Jest dla mnie wielkim zaszczytem poczuć na sobie atmosferę stalinowskiego terroru. Jednym tchem być oskarżony o bycie rasistą, endekiem i antysemitą. To dla mnie zaszczyt. Chciałoby się dodać zaplutym karłem reakcji” – dodaje polonijny działacz podkreślając, że choć nigdy nie był zwolennikiem PiS, bardzo szanuje prezydenta, a „orderów nie dostaje się za poglądy tylko za to, co się zrobiło”.

MGOT/niezalezna.pl, pch24.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.