23 czerwca 2024
Wiadomości

Duda ostro o Rosji

foto: Piotr Drabik, licencja CC BY 2.0 via Flickr.com
foto: Piotr Drabik, licencja CC BY 2.0 via Flickr.com

Andrzej Duda w mocnych słowach zareagował na wypowiedź Dmitrija Miedwiediewa o „zimnej wojnie” z Rosją, do której zmierza Zachód. Zdaniem prezydenta to właśnie strona rosyjska ponosi odpowiedzialność za kształt jej relacji z resztą Europy.

Podczas 52. Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa rosyjski premier zarzucił Zachodowi, iż ten stara się doprowadzić do konfliktu z Rosją. – Od końca pierwszej zimnej wojny upłynęło ćwierć wieku – powiedział wówczas Miedwiediew, wskazując, iż obecnie również relacje Rosji z UE są popsute. – Jeśli pan Miedwiediew mówi o zimnej wojnie, to patrząc na rosyjskie działania jasne jest, kto dąży do nowej zimnej wojny – odpowiedział w opublikowanym dziś wywiadzie Andrzej Duda. – Jeśli ktoś podejmuje agresywne działania zbrojne na Ukrainie i w Syrii, jeśli ktoś wzmacnia swą obecność wojskową w pobliżu swych sąsiadów, to mamy jednoznaczną odpowiedź dotyczącą tego, kto chce rozpocząć nową zimną wojnę. Z pewnością nie jest to Polska lub sojusz NATO – skomentował rusofobicznie prezydent.

Andrzej Duda oświadczył, iż Polska zamierza nadal współpracować z pozostałymi członkami NATO, lecz nie ma w planach wysyłania wojsk do Syrii. – Nie uchylamy się przed naszą odpowiedzialnością tam. Nie zapadły jeszcze żadne decyzje, ale jesteśmy członkiem Sojuszu – powiedział prezydent i jednocześnie zaznaczył, iż liczy, że lipcowy szczyt NATO pozwoli na uzgodnienie kwestii ewentualnej obecności sił sojuszniczych na terenie Polski.

MGOT/wpolityce.pl

Dziękujemy, że jesteś z nami! Prosimy o udostępnienie materiału na Twoich mediach społecznościowych oraz obserwowanie nas na Facebooku. Znacząco też pomożesz w dalszym rozwoju portalu wspierając nas dowolną comiesięczną kwotą poprzez zrzutkę.

Możesz także zapisać się na nasz newsletter. Będziesz otrzymywać od nas najciekawsze informacje z ostatnich dni.

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net