Duda: in vitro dopuszczalne

Kandydat Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta – Andrzej Duda – w jednym z wywiadów deklaruje prywatny sprzeciw wobec in vitro. Zaznacza jednak, że jego stosunek  jako ewentualnego prezydenta do tego zabiegu jest możliwy pod pewnymi warunkami.

Kandydat PiS na prezydenta podkreślał znaczenie uregulowania kwestii bioetycznych i kwestii zamrażania zarodków. Regulacja bioetyczna ma być przechylona w stronę ochrony życia ludzkiego. – Dopuszczam możliwość, że tworzy się tyle zarodków ile jest potrzebnych do tego, by kobieta mogła zajść w ciążę. Nie zgadzam się na ich zamrażanie – powiedział Andrzej Duda.

Z wywiadu popełnionego dla Wirtualnej Polski, można dowiedzieć się również, że Andrzej Duda prywatnie in vitro nie popiera, ale jako ewentualny prezydent próbuje zachować empatię dla rodziców nie mogących mieć dzieci i szukających rozwiązania tej sytuacji. Zapytany o kwestię związków partnerskich stanowczo podkreślił wartość małżeństwa i swój sprzeciw wobec legalizacji związków jednopłciowych.

 Matt/pch24.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

One thought on “Duda: in vitro dopuszczalne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net