Dunin: „Aborcja jest dobra”

foto: drsuparna, licencja CC BY-SA 2.0 via Wikimedia Commons
foto: drsuparna, licencja CC BY-SA 2.0 via Wikimedia Commons

Spór wśród neofeministek. Znana pisarka i przedstawicielka środowisk lewicowych skrytykowała swoje koleżanki za przedstawianie tzw. aborcji jako zła koniecznego – zdaniem autorki mordowanie nienarodzonych dzieci to coś dobrego. Dunin nie omieszkała także skrytykować, jak zwykle oskarżanego w takich okazjach o niechęć do kobiet, Kościoła katolickiego.

Zazwyczaj środowiska neofeministyczne próbują przekonywać, iż tak naprawdę nie popierają zabijania, lecz po prostu uważają to za „mniejsze zło” i konieczność. To, zdaniem Dunin, szkodliwe działanie, ponieważ utrwala negatywne postrzeganie mordowania najmniejszych, a powinno się mówić o tym jako o czymś pozytywnym. – Wobec kobiet udało się wypracować poczucie winy i wstydu z powodu tego, że mogłyby się opowiedzieć za aborcją. Tak działali również ci, którzy są jak najbardziej zaangażowani w walkę o godność kobiet, mówiąc, że „aborcja nigdy nie jest niczym dobrym, że jesteśmy przeciwko aborcji, tylko rozumiemy, że istnieją wyjątkowe przypadki” – grzmiała Dunin.

– Kobiety dopuściły do tego, że przez tyle lat trwała w Polsce sytuacja, która jest wyjątkowa na tle cywilizowanego świata. Może jest już pora, żeby powiedzieć: „tak, aborcja czasami jest dobra”. Rodzenie wtedy, kiedy się tego nie chce, to jest tragedia – oskarżała Dunin. Nie zabrakło również krytyki Kościoła. – To są lata religii w szkole. Lata propagandy i zawstydzania kobiet – ocenia działaczka.

Dunin znana jest z kontrowersyjnych wypowiedzi. W związku z falą imigrantów islamskich atakujących Europę argumentowała m.in., że polscy mężczyźni są… brzydsi od muzułmanów. ” To książę z Orientu obsypie komplementami, będzie pragnął mieć wiele dzieci i jeszcze do tego nie pije. Jest dzielny i zaradny – inaczej by go tu nie było. I jak pięknie wygląda! Orientalna uroda to jednak coś innego niż karki z kartoflanymi nosami i ze świńskimi głowami na kiju” – przekonywała pisarka na łamach „Krytyki Politycznej”.

MGOT/krytykapolityczna.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net