Duński polityk oskarżony o nienawiść wobec imigrantów

foto: YouTube
foto: YouTube

Deputowany Duńskiej Partii Ludowej zasugerował, by ostrzegać przypływających na łodziach imigrantów, że jeśli przekroczą granicę wód terytorialnych, będą zawróceni bądź zostanie do nich otwarty ogień. Polityka ogłoszono rasistą i oskarżono, że chce strzelać do imigrantów.

Chodzi o Kennetha Kristensena Bertha z Duńskiej Partii Ludowej, sprzeciwiającej się bezkrytycznemu przyjmowaniu imigrantów. Podczas telewizyjnego wywiadu Berth zasugerował, iż w przypadku osób przekraczających granicę wód terytorialnych, można zastosować ostrzeżenie o użyciu broni. – Jedyny skuteczny sposób to zawracanie łodzi i mówienie: „Nie możecie wpłynąć na te wody terytorialne, a jeśli to zrobicie, zostaniecie rozstrzelani albo zawróceni” – powiedział Duńczyk.

Media sprzyjające imigracji natychmiast ogłosiły Bertha zwolennikiem strzelania do uchodźców. W nagłówkach pojawiły się sugestie, jakoby polityk chciał zabijać imigrantów z broni palnej. Z wypowiedzi Bertha tłumaczył się nawet rzecznik Partii Ludowej, Soren Sondergaard, sugerując, iż słowa o strzałach nie są oficjalnych stanowiskiem ugrupowania. Jak tłumaczy Kenneth Berth, chodziło mu wyłącznie o strzały ostrzegawcze, a działania tego rodzaju są konieczne, by bronić duńskich granic. Ze swoim partyjnym kolegą zgadza się Soeren Espersen dodając, iż użycie broni powinno być rzadkie, lecz czasem jest niezbędne. „Strzały ostrzegawcze ostrzegają przed tym, co nastąpi później!” – straszy Jakob Ellemann-Jensen, przedstawiciel obecnie rządzącej lewicowej partii Venstre.

MGOT/wp.pl, independent.co.uk

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net