2 kwietnia 2024
Wiadomości

Duży rozstrzał temperatur jutro w Polsce. Różnica wyniesie nawet 14 stopni (PROGNOZA POGODY)

Synoptycy ostrzegali, że w ten weekend do Polski wróci zima i temperatury mogą wynieść nawet -20 stopni Celsjusza. Według aktualnych prognoz, może nie będzie tak zimno. Za to w kraju będzie ogromna różnica temperatur w weekend – od -6 stopni Celsjusza w Suwałkach do 8 stopni na zachodzie kraju.

W nocy temperatura w większości kraju spadnie poniżej zera. Najzimniej będzie w Suwałkach (-9 st. C) oraz na Warmii i Mazurach (-3 st. C). Na Lubelszczyźnie i w centrum Polski odpowiednio -3 i – 1 stopień.

W większości kraju można spodziewać się dużych opadów. Na północy będzie to śnieg, na północy Mazowsza deszcz ze śniegiem, zaś na południu i zachodzie deszcz.

W piątek w ciągu dnia rozstrzał temperatur będzie duży. Na Suwalszczyźnie termometry pokażą -6 stopni Celsjusza, na Warmii i Mazurach -4, na Lubelszczyźnie -2, zaś w centrum Polski 0.

Na zachodzie kraju natomiast będzie zdecydowanie cieplej. W województwach lubuskim, dolnośląskim oraz opolskim temperatura w ciągu dnia może osiągnąć 8 stopni Celsjusza.

Rzecznik IMGW Grzegorz Walijewski podkreślił, że „różnica temperatur między wschodem a zachodem Polski wyniesie 14 stopni”.

W weekend zima ma trzymać północną część Polski. Z kolei na zachodzie będzie stosunkowo ciepło. W sobotę i niedzielę termometry w dzień pokażą odpowiednio 9 i 10 stopni Celsjusza.

radiozet.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net