Dwie grupy nachodźców przekroczyły granicę. MON twierdzi, że wszystkich złapano

Dwie duże grupy nachodźców sforsowały drut i przedostały się na terytorium Polski. Pierwsze wtargnięcie miało miejsce po południu, drugie po północy. Łącznie granicę przekroczyło około ćwierć tysiąca nielegalnych imigrantów. Według Ministerstwa Obrony Narodowej (MON), wszyscy nachodźcy zostali wyłapani.

Wczoraj około godz. 15.30 koło Białowieży około 200 nielegalnych imigrantów wkroczyło na nasze terytorium. Na miejsce wysłano Straż Graniczną i 40 policjantów. Drugie wtargnięcie miało miejsce po północy w pobliżu Krynek. Do Polski wkroczyło nielegalnie 60 imigrantów. Na miejscu było 36 policjantów.

Szef MON Mariusz Błaszczak twierdzi, że „wszyscy, którzy się przedarli, zostali zatrzymani”. Podobnie zastępca szefa MSWiA Maciej Wąsik, który dodał, że „zatrzymano wszystkich migrantów”. Nie można tego jednak zweryfikować.

Koło Kuźnicy na terytorium Białorusi – pod ochroną białoruskich żołnierzy – znajduje się koczowisko nachodźców. Według różnych szacunków, znajduje się tam od 800 do nawet 4 tys. imigrantów chcących wtargnąć na terytorium III RP. Imigranci zaczynają pojawiać się także przy granicy litewsko-białoruskiej.

Mur mający chronić wschodnią granicę przed inwazją nielegalnych imigrantów z krajów arabskich i Azji centralnej powstać ma najwcześniej za ponad pół roku.

rmf24.pl / kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net