Dwóch Cyganów „na policjanta” oszukiwało seniorów w Małopolsce

Dwóch 18-latków narodowości romskiej zostało tymczasowo aresztowanych na trzy miesiące. Są podejrzani o oszustwo „na policjanta” i wyłudzenie w ten sposób ponad 60 tys. zł i innych kosztowności.

Policja przekazała, że mężczyznom grozi do ośmiu lat pozbawienia wolności za oszustwa. Ponadto jeden z nich posiadał niewielkie ilości środków odurzających, za co grozi kolejny rok.

– Policjanci sprawdzają czy osiemnastolatkowie nie stoją też za innymi oszustami na szkodę małopolskich seniorów. Sprawa ma charakter rozwojowy – przekazał Sebastian Gleń, rzecznik prasowy małopolskiej policji.

Jeden z 18-latków to mieszkaniec Łodzi. Drugi – Krakowa. Żyli z oszustw. Jeden z nich odpowiadał za kwestie logistyczne, np. rezerwowanie noclegów w hotelach czy organizowanie transportu. Drugi zaś przybywał do seniorów i zabierał ich rzeczy wyrzucone z okien lub balkonów.

Sprawa dotyczy października i stycznia. 4 października mieszkanka Nowej Huty w wieku 70 lat została oszukana przez osoby, które zadzwoniły na jej telefon. Podali się za policjantów.

Przekonano ją, że jej oszczędności są zagrożone. Aby je ochronić, trzeba je spakować i wyrzucić przez okno. Kobieta postąpiła według instrukcji. Do torby spakowała pieniądze, monety złote i srebrne oraz sztabki złota o łącznej wartości ponad 34 tys. zł. Następnie wyrzuciła je przez okno, skąd odebrał je „policjant”.

PROSIMY O WSPARCIE NASZYCH CZYTELNIKÓW I SYMPATYKÓW. KLIKNIJ, BY PRZEJŚĆ DO ZRZUTKI

18 stycznia z kolei ofiarą była 75-letnia mieszkanka Podgórza. Tym razem z balkonu wyleciała torebka z ponad 30 tys. zł.

Gdy kobiety zrozumiały, że zostały oszukane, wezwały policję. W połowie lutego śledczy ustalili, że podejrzani mogą być w hotelu w Wieliczce. Oszuści zostali tam zatrzymani.

Policja znalazła na miejscu marihuanę. Zabezpieczono telefony komórkowe i 5 tys. zł.

Po przywiezieniu ich do komendy miejskiej, bandyci usłyszeli zarzut oszustwa. Na wniosek Prokuratury Rejonowej dla Krakowa-Nowej Huty sąd zastosował trzy miesiące aresztu tymczasowego jako środek zapobiegawczy.

nczas.com

fot. ilustracyjne/fot. Tt/Polska Policja

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net