17 maja 2024
Wiadomości

Dwóch Polaków zginęło w ataku IS w Tunisie

Polskie MSZ podało, że w zamachu terrorystycznym w Tunisie zginęło dwóch Polaków. Ponadto dwaj inni nie pozostali odnalezieni. Ataku dokonało Państwo Islamskie.

Już od dłuższego czasu bojownicy ISIS nawoływali do przeprowadzenia zamachu w Tunezji. Czas, w którym zaatakowano Tunis, nie był przypadkowy. Wówczas intensywnie odbywała się rekrutacja internetowa do IS. – Jeśli ten atak został przeprowadzony przez Państwo Islamskie, to nie wziął się on znikąd – powiedziała Rita Katz, członek SITE Intelligence Group, organizacji, która zajmuje się śledzeniem działalności ekstremistów internecie.

Kilka dni temu pojawiło się w internecie nagranie, na którym jeden z islamistów tłumaczy innym członkom Boko Haram, jak należy prawidłowo prowadzić dżihad. Wzywał tam także tunezyjskich muzułmanów do naśladowania morderców z Nigerii. – Na co czekacie, gdy wasi bracia ścigają się ze sobą ogłaszając swoje zobowiązania wobec tego błogosławionego państwa? Powinniście dołączyć do swoich braci – mówił bojownik.

W środę po południu islamiści zaatakowali siedzibę parlamentu w Tunezji. Kiedy zamachowcy zamknęli się z zakładnikami w muzeum Bardo, antyterroryści rozpoczęli negocjacje z bandytami. Po pierwszych strzałach nastąpił szturm, w wyniku którego zginęły dwie osoby z IS, jeden policjant oraz 21 zakładników, w tym 2 Polaków, 4 Włochów, 2 Kolumbijczyków, 5 Japończyków, a także Australijczyk i Francuz.

AMMO/pch24.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net