Dyrektor FBI: ISIS regularnie rekrutuje na Zachodzie

foto: twitter.com/olo13jcb
foto: twitter.com/olo13jcb

Dyrektor FBI ostrzega przed terroryzmem. Jego zdaniem, występują trzy rodzaje zagrożenia dla Stanów Zjednoczonych: jedno z nich to napływ terrorystów z Bliskiego Wschodu do Europy Zachodniej, skąd łatwo mogą przedostać się do USA. Niezwykle niebezpieczna jest także propaganda Państwa Islamskiego, która szczególnie mocno trafia do młodych ludzi, pozbawionych oparcia w swoich wspólnotach.

James Comey mówi o trzech zagrożeniach związanych z działalnością ISIS. Jako pierwsze wymienia rekrutowanie w celu przeprowadzenia zamachów za granicą, następnie rekrutowanie w celu przeprowadzenia zamachów w kraju oraz napływ terrorystów z Bliskiego Wschodu. Jednostki takie osiedlają się w państwach Europy Zachodniej i przeprowadzają tam ataki. Dzięki przebywaniu na terytorium Unii Europejskiej uzyskują również łatwy dostęp do Stanów.

Obecnie FBI prowadzi dochodzenie w 1000 sprawach dot. rekrutacji przez terrorystów. Comey podkreśla, że nie zawsze ma ona charakter bezpośredni, ponieważ często prowadzona jest za pośrednictwem Internetu. Jak mówi, najbardziej podatne na nią są osoby poniżej 30 roku życia, które nie mają oparcia w swoich wspólnotach.

Szef FBI mówił również o tendencji spadkowej, jeśli chodzi o liczbę obywateli USA wyjeżdżających na terytorium samozwańczego kalifatu w Syrii. Może to być objaw pozytywny, jednak nie jest wykluczone, że potencjalni terroryści podróżują do innych miejsc, które także znajdują się pod kontrolą ISIS. Ponadto istnieje jeszcze jedna, „nawet bardziej niepokojąca możliwość”, że ludzie zwerbowani przez Państwo Islamskie zostają w USA, by przeprowadzać ataki na miejscu.

Maj/Pch24.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net