24 maja 2024
Wiadomości

„Działania Ukrainy wobec polskich studentów nijak mają się do praworządności”. Skandaliczna postawa polskiego MSZ

YouTube

Prof. Mieczysław Ryba w rozmowie z Radiem Maryja stanowczo ocenił barbarzyńskie zachowanie władz ukraińskich wobec trójki polskich studentów, których pod hasłem „prowokacji” oraz „chuligaństwa” zatrzymała Służba Bezpieczeństwa.

Studenci dziennikarstwa z Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu udali się do Lwowa w celu nagrania etiudy filmowej. Nagrali kilka wywiadów oraz przebitki z symbolicznych miejsc związanych z polską historią. Na Cmentarzu Orląt Lwowskich użyli świec dymnych, co wywołało wściekłość ukraińskich władz.

Według wcześniejszych informacji, zostali zatrzymani przez ukraińską esbecję. Pod zarzutem prowokacji oraz chuligaństwa grozi im do czterech lat więzienia.

– W najmniejszym stopniu to nie jest zasadne. To wydaje się świadczyć o tym, jaki jest stosunek władz ukraińskich, szczególnie Galicji Wschodniej, do Polski i Polaków, jeśli chce się robić taką pokazową rzecz – ocenił prof. Mieczysław Ryba w rozmowie z Radiem Maryja. Dodał również, że „ta sprawa wymaga reakcji ze strony polskich władz”.

– Studenci nie robili niczego, co byłoby naganne od strony moralnej. Działania strony ukraińskiej nijak się mają do tego, co zwie się praworządnością czy utrzymywaniem dobrych stosunków między Polakami a Ukraińcami – ocenił.

Niestety, polskie MSZ do tej pory milczy. Natomiast jeszcze tego samego dnia zareagowało na kryzys na morzu Azowskim, stając po stronie… neobanderowskiego rządu na Ukrainie.

– To urocze, że polskie MSZ od razu reaguje na konflikt Rosja-Ukraina na Morzu Azowskim stając po stronie Kijowa, jednocześnie w żaden sposób nie odnosząc się do polskich studentów zaaresztowanych przez ukraińską esbecję – zauważa Dominik Cwikła udostępniając stanowisko polskiego rządu wobec konfliktu rosyjsko-ukraińskiego.

gosc.pl, radiomaryja.pl, twitter.com

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net