Dzieci nienarodzone masowo giną w Rosji

W Rosji trwa spór wokół projektu ustawy zakazującej finansowania z budżetu państwa zabijania dzieci nienarodzonych. Głos w sparwie zabrał Prezes Zarządu Związku Lekarzy Pediatrów Rosji prof. dr Aleksander Baranow.

Prof. Baranow, który poparł projekt, stwierdził, że oficjalne statystyki na temat liczby dzieci zabijanych przed urodzeniem mijają się z prawdą. Poinformował, że w Rosji ginie rocznie od trzech do czterech milionów dzieci nienarodzonych (dane oficjalne mówią o pięciuset tysiącach). Te szokujące dane, podane przez chyba najpełniej zorientowanego eksperta, przewyższają czterokrotnie liczbę podaną niedawno przez autorkę projektu ustawy, deputowaną do Dumy, Jelenę Mizulinę. Naczelny lekarz pediatra Rosji stwierdził przy tym, że zabicie dziecka nienarodzonego rujnuje także zdrowie kobiety. U kobiet dokonujących zamachu na życie swoich dzieci, w przyszłości poważnie rośnie ryzyko urodzenia dziecka niepełnosprawnego.

W Moskwie działa 700 – 800 prywatnych klinik, które bogacą się na procederze zabijania dzieci nienarodzonych, czerpiąc ogromne środki przyznawane przez budżet. Jak poinformował bp Pantelejmon, przewodniczący patriarchalnego Wydziału ds. Dobroczynności, członek Rady d/s Rodziny i Ochrony Macierzyństwa rosyjskiej cerkwi prawosławnej, w minionym roku z pieniędzy podatników na finansowanie zabijania dzieci nienarodzonych wyasygnowano ponad 2 mld rubli.

Na obradującym w kwietniu br. Kongresie Pediatrów Rosyjskich prof. Baranow i inni lekarze zdecydowanie poparli projekt nowej ustawy zakazującej finansowania z pieniędzy podatników zabijania nienarodzonych dzieci. Wyrazili też przekonanie, że przy obecnej trudnej sytuacji demograficznej Rosji, takie działanie jest sprzeczne jest z interesami państwa i narodu. Zdaniem lekarzy, próby ratowania kryzysu demograficznego poprzez stosowanie techniki in vitro – również ze środków budżetu – są drogą donikąd. Ponad połowa dzieci poczętych tą metodą ma również poważne problemy zdrowotne.

Mug/pl.radiovaticana.va

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net