21 czerwca 2024
Wiadomości

Dziedziczak: Jestem po stronie Izraela

Jan Dziedziczak, poseł PiS, odniósł się do tekstu w „Jerusalem Post”, w którym podano informację, że ma on kierować izraelską grupą lobbystyczną. Stanowczo temu zaprzeczył, by zaraz potem dodać, że rozmawiał o „wsparciu dyplomatycznym dla Izraela” oraz że popiera Izrael.

O sytuacji informowaliśmy także my TUTAJ. Teraz poseł dementuje takowy lobbing… po czym zaraz dodaje, że popiera Izrael.

„Do spotkania z delegacja z Izraela faktycznie doszło. Rozmawialiśmy tam o wsparciu dyplomatycznym dla Izraela w konflikcie bliskowschodnim, znaczna cześć naszego spotkania była poświęcona polityce historycznej. Zgodziliśmy się, ze wypowiedzi o „polskich obozach koncentracyjnych” są niedopuszczalne. [pisownia oryg. – red.]” – napisał na swojej stronie internetowej poseł PiS.

„W swoich wypowiedziach nigdy nie ukrywałem że w konflikcie Izraelsko-Palestyńskich jestem po stronie Izraela. Przyczyn jest wiele: poczynając od przyczyn związanych ze „zderzeniem cywilizacji” – Izrael jest brama dla radykalnego islamu dla naszej cywilizacji, przez bycie na arenie międzynarodowej w jednym obozie ze Stanami Zjednoczonymi a nie z W. Putinem, po zrozumienie, zwłaszcza jako poseł z kraju który tyle lat był pod zaborami, że naród żydowski ma prawo do swojego państwa – aby nie musiał tułać się po całym świecie – my Polacy wiemy to dobrze, bo wielu Żydów było kiedyś na naszych ziemiach. Dziś mają swój Izrael, nie musza nigdzie uciekać, nie musza uciekać np. do Polski. Wspierajmy go zatem dyplomatycznie w procesie bliskowschodnim. [pisownia oryg. – red.]” – czytamy dalej na stronie posła.

Tutaj warto zwrócić uwagę na słowa pana posła o „zrozumieniu do prawa do swojego państwa”. Dlaczego działa to tylko w kierunku Izraela, a nie Palestyny, której naród faktycznie jest zniewalany i upokarzany przez tych pierwszych? Czy cywilizacja żydowska faktycznie jest lepsza od arabskiej? Czy może chodzi tu tylko o relacje wobec dwóch konkurujących ze sobą mocarstw: Rosji oraz USA?

CWIK/dziedziczak.pl

Dziękujemy, że jesteś z nami! Prosimy o udostępnienie materiału na Twoich mediach społecznościowych oraz obserwowanie nas na Facebooku. Znacząco też pomożesz w dalszym rozwoju portalu wspierając nas dowolną comiesięczną kwotą poprzez zrzutkę.

Możesz także zapisać się na nasz newsletter. Będziesz otrzymywać od nas najciekawsze informacje z ostatnich dni.

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net