3 marca 2024
Kościół i wiaraWiadomości

Dzihadyści z Boko Haram mordują katolików

Dżihadyści z Boko Haram znowu zaatakowali katolików. Bilans start jest tragiczny: 350 zniszczonych kościołów i 5 tys. zabitych katolików. Jak informuje Radio Watykańskie islamscy fundamentaliści dokonali rzezi w nigeryjskiej diecezji Maiduguri.

To nie pierwszy przypadek takiego postępowania islamskich fundamentalistów. – Islamiści kontrolują 85 proc. terytorium naszej diecezji; niektóre z naszych kościołów niszczyli wielokrotnie po tym, jak tylko podnieśliśmy je z gruzów – opowiada ks. Gideon Obasogie, odpowiedzialny za media w diecezji Maiduguri. Według kapłana działania islamistów doprowadziły do osierocenia 10 tys. dzieci i owdowienia 7 tys. kobiet.

– Ludzie są przerażeni, stracili domy i cały dorobek swego życia; przyszłość jest wciąż bardzo niepewna. Mimo to kościoły są pełne, a nasza wiara wzrasta – zaznacza nigeryjski kapłan. Mieszkańcy diecezji Maiduguri maja nadzieje na wyzwolenie spod rządów Boko Haram. Ich szanse wzrastają po ostatniej ofensywie wojsk Nigerii, Czadu i Kamerunu przeciwko islamskim fundamentalistom.

Diecezja Maiduguri od 2009 roku znajduje się pod panowanie islamistów z Boko Haram. Działania bandytów z Boko Haram doprowadziły do ucieczki 100 tys. katolików. 40 ośrodków duszpasterskich zniszczono, a resztę przejęli na swoje bazy dżihadyści.

 Joan/pch24.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net