24 maja 2024
Wiadomości

Dżungla w Idomeni

foto: YouTube (euronews), "Endstation Idomeni: Tausende Flüchtlinge verharren in Griechenland"
foto: YouTube (euronews), „Endstation Idomeni: Tausende Flüchtlinge verharren in Griechenland”

O dżungli z Calais mówi się już od dawna, teraz podobna strefa tworzy się w Grecji w miasteczku przygranicznym Idomeni. Od lutego koczują tam imigranci, którzy liczą na ponowne otwarcie granicy z Macedonią. Tymczasowy ośrodek dla uchodźców przekształcił się w swoiste getto, gdzie królują przemoc, narkotyki i nierząd.

Grecka policja otoczyła „miasteczko” kordonem, lecz nie zapuszcza się do środka – a właśnie w środku dzieją się rzeczy upiorne. Jak przyznają dziennikarze, w „getcie” Idomeni kwitnie handel narkotykami, rozprowadzanymi przez dealerów z Afryki Północnej. Nadal działają również przemytnicy ludzi, a w jednym z wagonów kolejowych powstał nawet dom publiczny.

Według władz w ośrodku przebywa niewiele ponad 9 tys. ludzi, media uważają, że jest ich więcej – ok. 11 tys. To głównie imigranci z Maroka, Tunezji, Afganistanu i Pakistanu, którzy wciąż czekają na otwarcie granicy grecko-macedońskiej. Nie chcą być przeniesieni do stałych ośrodków, ponieważ liczą, że uda im się przedostać na zachód Europy. Wielu próbuje dokonać tego nielegalnie, co dodatkowo napędza działania przemytników.

MGOT/panstwochrzescijanskie.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net