Efekt lockdownu. O 250 proc. wzrosła ilość samobójstw wśród młodych ludzi, wśród nastolatek prawie podwoiła się anoreksja i bulimia

Ze statystyk medycznych wynika, że w trakcie tzw. pandemii liczba samobójstw wśród młodych Hiszpanów zwiększyła się o 250 proc.. W przeciwieństwie do Warszawy, Madryt nie udaje, że nie dostrzega sprawy i zapowiada ogłoszenie programu walki z problemem. Z kolei Hiszpańskie Stowarzyszenie Pediatryczne ostrzega, że jesienią ubiegłego roku podwoiła się wśród młodych osób liczba schorzeń dotyczących zaburzeń odżywiania, jak anoreksja czy bulimia.

Minister zdrowia Carolina Darias powiedziała wczoraj w parlamencie, że najpóźniej do grudnia rząd przedstawi plan przeciwdziałaniu zjawisku nasilającego się pogarszania stanu zdrowia psychicznego mieszkańców Hiszpanii. Podczas debaty w niższej izbie parlamentu wskazano również na dane Izby Psychologów (COP). Wynika z nich, że liczba samobójstw oraz prób samobójczych wśród młodych obywateli Hiszpanii wzrosła o 250 proc..

Poruszono także kwestię opublikowanego badania Hiszpańskiego Towarzystwa Psychiatrycznego (SEP). Według niego, „najbardziej podatną na wpływ pandemii grupą” są osoby w wieku 18-30 lat.

– Już 40 proc. Hiszpanów stwierdziło u siebie stany lękowe, depresji lub stresu pourazowego w ciągu ostatniego roku. Około 30 proc. pacjentów cierpiących na depresję nie rozmawia na ten temat nawet z rodziną – informuje SEP.

Również władze Hiszpańskiego Stowarzyszenia Pediatrycznego (AEP) zwracają uwagę na rosnące problemy psychiczne wśród młodzieży wywołane lockdownem. Od jesieni ubiegłego roku wśród młodzieży podwoiła się liczba schorzeń związanych z zaburzeniami odżywiania, jak np. anoreksja czy bulimia. AEP podkreśla, że w znacznej części zjawisko to dotknęło młode kobiety. Przed Wielką Histerią, odsetek nastolatków mających problemy z odżywianiem wynosił 15-20 pro.. Obecnie osiągnął poziom 30-35 proc..

interia.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net