Ekoterroryści szykują zamachy? Niemiecki Urząd Ochrony Konstytucji ostrzega

Bojówkarz antify/fot. Geoff Livingston/CC BY-NC-ND 2.0/Flickr

Niemiecki Urząd Ochrony Konstytucji (BfV) ostrzega przed możliwymi fizycznymi atakami ekoterrorystów. Lewackie organizacje zamierzają przeprowadzać je pod pretekstem protestów klimatycznych. Celami ataków mogą paść samochody, jachty, lotniska i gospodarstwa hodowlane.

BfV w swoim raporcie podkreśla, że „podczas protestów przeciwko wydobyciu węgla brunatnego i zachowaniu lasu Hambach, coraz częściej w centrum zainteresowania lewicowych ekstremistów nastawionych na przemoc znajdują się drogie pojazdy”. Zwrócono też uwagę na coraz częstsze ataki ekoterrorystów na „statki wycieczkowe i lotniska”.

Jak zaznacza BfV, przemoc ze strony ekoaktywistów związana jest ściśle z „antykapitalistycznymi protestami” przeciwko „zabójcom klimatu”. W niedalekiej przyszłości może dojść do „gwałtownych ataków” na lotniska oraz wielkie gospodarstwa hodowlane.

W raporcie zaznaczono, że już teraz ekofaszyści wzięli na cel luksusowe auta. W ostatnim czasie w wyniku celowego sabotażu wybuchł pożar w fabryce Porsche w Kolonii. Z kolei w Konbergu w Hesji zaatakowano salon dilera Jaguara.

– Im większy kryzys klimatyczny i im bardziej rośnie nierówność społeczna, tym większe i bardziej potworne będą luksusowe samochody. Będą całkowicie oderwane od wartości użytkowej i służyć jako symbol statusu. Mają symbolizować utrzymywanie wysokiej pozycji w kapitalistycznej walce o przetrwanie. […] mówimy: dość – napisali później ekoaktywiści.

Wezwano też do „zniszczenia jak największej liczby” aut sportowych i luksusowych.

BfV podkreśla, że ekooszołomstwo nie chce „zmiany klimatu”, lecz „zmiany systemu”.

focus.de

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Więcej artykułów autora

Śledź mnie na:
TwitterFacebook

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.