Eksplozja w Turcji, nie żyją żołnierze

foto: twitter.com/pepperm4n
foto: twitter.com/pepperm4n

Samochód-pułapka nafaszerowany materiałami wybuchowymi eksplodował w momencie, gdy tuż obok przejeżdżał autokar pełen żołnierzy. Zginęło 13 osób, rannych jest ponad 50. Żadna organizacja nie przyznaje się na razie do zamachu.

Atak wymierzony był w wojsko – samochód wybuchł dokładnie w momencie, gdy w pobliżu znajdował się autobus z kadetami kończącymi właśnie służbę. Do zdarzenia doszło w miejscowości Kayseri, niedaleko budynków uniwersyteckich. W wyniku wybuchu zginęło 13 osób, zarówno pasażerów autobusu, jak i osób znajdujących się w pobliżu – to efekt ogromnej siły rażenia środków zgromadzonych w samochodzie-pułapce.

To nie pierwszy podobny zamach w Turcji. Prezydent Erdogan jak zwykle oskarża o sprawstwo Kurdów, których określa jako terrorystów i groźnych separatystów. Powołuje się m.in. na podobieństwo do zdarzeń z ubiegłego tygodnia, gdy również w powietrze wysadzono autokar. Wówczas do ataku przyznała się organizacja powiązana z Partią Pracujących Kurdystanu. Warto jednak pamiętać, iż tego rodzaju zamachy często bywały dziełem dżihadystów, m.in. powiązanych z Państwem Islamskim, a oskarżenia wobec Kurdów nierzadko okazywały się fałszywe.

MGOT/pch24.pl, abc.net.au

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net