21 czerwca 2024
Wiadomości

Eksplozja w Polsce. Siła wybuchu wyrzuciła pracownika na dach sąsiedniego budynku

Na stacji benzynowej w Zgorzelcu nastąpiła eksplozja. Jedna osoba zginęła, a dwie zostały ranne. Przyczyny nie są obecnie znane.

Do eksplozji doszło przy ul. Daszyńskiego w Zgorzelcu. St. strażak Magdalena Cwynar z Państwowej Straży Pożarnej w Zgorzelcu przekazała, że „jedna osoba zginęła a dwie zostały ranne w wyniku wybuchu na stacji benzynowej Lotos w Zgorzelcu”.

Ofiara śmiertelna i ranni nie byli pracownikami stacji. Byli to pracownicy firmy czyszczącej zbiornik. Cwynar zaznaczyła, że to są wstępne informacje.

– Jak wynika z naszych informacji siła wybuchu była tak olbrzymia, że ciało pracownika, który zginął uszkodziło dach budynku – przekazał portal zgorzelec.info.

– Ze wstępnych ustaleń wynika, że przy jednym ze zbiorników prowadzone były prace remontowe i wybuch nastąpił podczas ich przeprowadzania – czytamy.

PKN Orlen poinformował z kolei, że „stacja, na której  doszło do wybuchu należy do węgierskiej sieci MOL, a nie do Grupy Lotos”.

– Nie doszło jeszcze do zmiany brandu po przejęciu jej przez węgierski koncern MOL – przekazano w komunikacie.

zgorzelec.info / interia.pl

Dziękujemy, że jesteś z nami! Prosimy o udostępnienie materiału na Twoich mediach społecznościowych oraz obserwowanie nas na Facebooku. Znacząco też pomożesz w dalszym rozwoju portalu wspierając nas dowolną comiesięczną kwotą poprzez zrzutkę.

Możesz także zapisać się na nasz newsletter. Będziesz otrzymywać od nas najciekawsze informacje z ostatnich dni.

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net