Eksplozja w zakładach chemicznych w Leverkusen. „Ekstremalne zagrożenie” (WIDEO+FOTO)

W parku przemysłowym w Leverkusen skupiającym zakłady chemiczne doszło do potężnej eksplozji. Jedna osoba zginęła, a 16 zostało rannych. Federalny Urząd Ochrony Cywilnej i Pomocy Ofiarom Katastrof zakwalifikował wypadek jako „ekstremalne zagrożenie” i wezwał mieszkańców do pozostania w domach oraz zamknięcia drzwi i okien.

Eksplozja i następujący po niej pożar miała miejsce o godz. 9.40. Przyczyny wybuchu nie są znane. Po godz. 13 pożar został ugaszony.

Na nagraniach i zdjęciach widać kłęby dymu unoszące się nad Leverkusen.

Federalny Urząd Ochrony Cywilnej i Pomocy Ofiarom Katastrof zakwalifikował wypadek jako „ekstremalne zagrożenie” i wezwał okoliczną ludność do pozostania w domach oraz zamknięcia drzwi i okien. Zalecono również wyłączenie klimatyzacji. Powietrze badano pod kątem toksycznego skażenia.

Po południu straż pożarna poinformowała, że w Kolonii oddalonej o 15 km od miejsca wypadku nie stwierdzono w powietrzu toksyn. Sytuacja jednak jest cały czas kontrolowana.

Kilka okolicznych autostrad zostało zamkniętych. Na miejsce skierowano policję i straż pożarną, w tym śmigłowce oraz karetki pogotowia medycznego. Policja apeluje, by przy planowaniu podróży omijać Leverkusen.

Na terenie Chemparku działa ponad 30 firm, m.in. potężny niemiecki koncern Bayer. Park przemysłowy znajduje się bardzo blisko Renu.

Leverkusen ma 150 tys. mieszkańców. Bezpośrednio graniczy z Kolonią od strony południowej.

polsatnews.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.