Europarlament o Polsce

foto: Twitter
foto: Twitter

Członkowie Parlamentu Europejskiego rozpoczęli dziś po południu dyskusję na temat sytuacji w Polsce. Podczas debaty głos zajęła również premier Szydło.

W swoim wystąpieniu Beata Szydło przekonywała, iż kwestia Trybunału Konstytucyjnego jest sprawą wewnętrzną Polski. Dodała, iż ustawa w tej materii przyjęta przez poprzedni rząd była niekonstytucyjna, należało więc ją naprawić. Premier Szydło wymieniła też przyczyny zmian dotyczących ustawy medialnej: próby przywrócenia obiektywizmu i rzetelności środków masowego przekazu. – Dla Polaków konstytucja to świętość; nie doszło w naszym kraju do złamania konstytucji; nie widzę podstaw do tego, żeby tak wiele czasu poświęcać polskim sprawom – deklarowała pani premier dodając, iż”nowy rząd podejmuje decyzje zgodnie z prawem, szanując konstytucję, ustawy, traktaty europejskie”. – Polska to piękny kraj i dumny naród. Chcemy być championem UE – ogłosiła Beata Szydło.

Premier była atakowana przez przedstawicieli przeciwnych frakcji, próbujących przeforsować podpisanie przez Polskę Karty Praw Podstawowych oraz przyjęcie większej ilości imigrantów. Przedstawiciel liberałów Guy Verhofstadt zasugerował, iż decyzje nowego rządu są „na rękę Putinowi”, ponieważ oddzielają Polskę od reszty Europy. Rebecca Harms z frakcji Zielonych nazwała rządy PiS „dyktatem”, pozdrawiając jednocześnie podczas swojego wystąpienia Mateusza Kijowskiego z KOD. Z kolei po stronie polskiego rządu opowiedzieli się m.in. europosłowie francuscy, Jean-Luc Schaffhauser oraz Aymeric Chauprade. – Niemcy nie mogą decydować o wszystkim – ocenił Schaffhauser.

MGOT/polskieradio.pl, TVP Info

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.