Eurotunel lepiej chroniony

foto: Mortadelo2005, licencja CC BY 2.5 via Wikimedia Commons
foto: Mortadelo2005, licencja CC BY 2.5 via Wikimedia Commons

Władze Francji i Wielkiej Brytanii ogłosiły wzmocnienie policyjnych sił chroniących tunel pod kanałem La Manche przed rosnącą falą nielegalnych imigrantów. Rozpoczęła się także walka z przemytnikami ludzi.

Brytyjskie Home Office poinformowało o utworzeniu specjalnego centrum dowodzenia w Calais, które ma koordynować pracę służb w celu zniweczenia prób przedostawania się nielegalnych imigrantów do Eurotunelu. Centrum dowodzenia w Calais ma składać raporty o sytuacji w okolicy obu ministerstwom spraw wewnętrznych.

Ponadto połączone siły francuskie i brytyjskie podejmują skoordynowane działania, które ma na celu lokalizację i sparaliżowanie zorganizowanych gangów, które przemycają imigrantów na północ Francji i dalej przez La Manche na Wyspy.

Paryż i Londyn chcą zwiększyć liczbę funkcjonariuszy na granicy i wyposażyć ich w nowoczesny sprzęt do skuteczniejszej ochrony wejścia do Eurotunelu. Home Office zwraca także uwagę, że wsparcie otrzyma spółka Eurotunnel.

Spółka informowała pod koniec lipca, że od początku roku uniemożliwiono 37 tys. prób przedostania się z Francji do Wielkiej Brytanii przez nielegalnych imigrantów.

Mug/naszdziennik.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net