2 marca 2024
Wiadomości

Eutanazja dla najmniejszych dzieci w Holandii?

foto: Pixabay.com
foto: Pixabay.com

Holenderskie Stowarzyszenie Pediatrów żąda wprowadzenia prawa do eutanazji bez ograniczeń wiekowych. Póki co, w świetle prawa można zabić tam dziecko mające przynajmniej 12 lat.

W Holandii legalną eutanazją są objęci pacjenci od 12 roku życia. Osoby poniżej 16 lat muszą mieć zgodę rodziców, by lekarz „pomógł” im umrzeć. Jedynym krajem, w którym eutanazja jest dozwolona bez względu na wiek, jest Belgia.

– Pediatrzy są obecnie bezsilni. Nadszedł czas, aby rozwiązać ten problem – mówi zwolennik uśmiercania chorych pacjentów, prof. Eduard Verhagen z Uniwersytetu w Groningen w rozmowie z brytyjskim dziennikiem Daily Telegraph. „Problemem” dla Verhagena są cierpiące dzieci.  Z Groningen pochodzi protokół, który określa wytyczne dotyczące tego, jak postępować z noworodkami nieuleczalnie chorymi czy cierpiącymi. Pediatrzy żądają jego wprowadzenia w możliwie najkrótszym czasie. Przez pewien czas trwała walka o zezwolenie na uśmiercania a ludzi starszych, obecnie zaś przesuwa się to w stronę noworodków.

– Aborcja postnatalna oznaczała etyczną zgodę na eliminację dzieci upośledzonych czy dzieci niechcianych przez rodziców z takich czy innych względów, do 30 dnia po urodzeniu – komentuje sprawę etyk, ks. prof. Paweł Bortkiewicz. – Sparta czyniła przed wiekami dokładnie to samo. Jak wiemy, po Sparcie nie zostało kompletnie nic. Nawet żaden ślad materialnej kultury, nie wspominając o kulturze duchowej. Zostało tylko złowrogie wspomnienie. Można więc powiedzieć, że te kultury euroatlantycka, współczesna zachodnia zmierzają dokładnie w tym samym kierunku – do samozagłady i samozniszczenia.

Szy/pch24.pl, radiomaryja.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net