21 maja 2024
Wiadomości

Eutanazja zamiast terapii

foto: Pixabay.com
foto: Pixabay.com

24-letnia Belgijka ma zostać zabita na własne życzenie, ponieważ od wielu lat cierpi z powodu myśli samobójczych. Zamiast leczyć pacjentkę, lekarze zdecydowali się ją uśmiercić.

Mieszkająca w Belgii Laura od dzieciństwa walczy z ciężką depresją i boryka się z myślami samobójczymi. Kobieta twierdzi, iż nie pomoże jej żadna terapia a jedyne, czego pragnie, to śmierć. Lekarze – zamiast uznać to za logiczne następstwo choroby, jaką jest depresja i wdrożyć odpowiednie leczenie – postanowili zrealizować jej pomysł. Laurę czeka eutanazja. – Życie nie jest dla mnie – mówi kobieta, która podobnie jak ponad połowa cierpiących na depresję ma myśli samobójcze.

Szacuje się, iż 55 proc. pacjentów, którzy leczą się psychiatrycznie na depresję miewa myśli samobójcze. W przypadku osób hospitalizowanych z powodu tej choroby odsetek wzrasta aż do 76 proc. Myśli samobójcze towarzyszą również wielu innym chorobom czy zaburzeniom psychicznym, takim jak choroba afektywna dwubiegunowa czy zaburzenie osobowości typu borderline. Naturalną reakcją specjalisty na taką sytuację powinno być (i zazwyczaj jest) wprowadzenie odpowiedniej psychoterapii i leczenia farmakologicznego, czasem hospitalizacja. Zachowanie belgijskich lekarzy dziwi, lecz nie zaskakuje – to nie pierwszy taki przypadek w tym kraju. Rok temu świat obiegła sprawa chorującej na depresję Godelievy De Troyer. Kobietę poddano eutanazji nie informując o tym jej dorosłych dzieci. Przewodniczący komisji odpowiedzialnej za kwestie eutanazji w Belgii przyznaje, że 50-60 pacjentów zostaje rocznie uśmierconych z powodu chorób lub zaburzeń psychicznych. Podobnie przedstawiają się statystki w Holandii.

Mgot/lifesitenews.com, wnd.com

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net