2 grudnia 2023
Wiadomości

Expose Beaty Szydło

foto: YouTube (Radio Maryja) "Expose premier Beaty Szydło"
foto: YouTube (Radio Maryja) „Expose premier Beaty Szydło”

Dzisiaj premier Beata Szydło wygłosiła expose. Ewa Kopacz oczywiście skrytykowała, natomiast rząd i prezydent jednomyślnie są zadowoleni.

– Nie widzę szans na realizację obietnic. Zabrakło wskazania źródła ich finansowania – powiedziała Ewa Kopacz. – Szanowni Państwo, słyszeliśmy wystąpienie pani premier, jest nowy rząd i rozumiem, że wszystko jest policzone,a rząd jest gotowy do realizacji tych zobowiązań, zwłaszcza, że został one dziś powtórzone – skomentował prezydent Duda, gdy zapytano go o źródła finansowania. – Jestem zadowolony i myślę, że tego oczekiwali Polacy, którzy dokonali takiego wyboru, jakiego dokonali – powiedział prezydent.

Podczas expose premier Beata Szydło mówiła o potrzebie przebudowy sądownictwa. – Polskie państwo wymaga głębokiej przebudowy. Polacy mają wyjątkowo niski poziom zaufania do sądów. Często mówią, że polski system sprawiedliwości jest niesprawiedliwy – powiedziała w trakcie wystąpienia. – To dla wielu z państwa rzecz niespotykana, ale bywałam na spotkaniach i jednym z najczęściej poruszanych tematów był temat sprawiedliwości. Polacy mówią, że system sprawiedliwości jest niesprawiedliwych dla tych, którzy są słabsi. Których nie stać na to, żeby mogli mieć wsparcie kancelarii adwokackich – kontynuowała Szydło. – Zdarza się, że najwyższe przewidziane prawem wyroki zasądzane są wobec ludzi tylko za to, że walczyli z korupcją. Tak, z korupcją. Korupcja to jeden z najcięższych rodzajów przestępstw, które niszczy państwo i gospodarkę. Tutaj zmiany są niezbędne. Potrzebne są też zmiany odnoszące się do procesu legislacyjnego, jego większego zabezpieczenia przed błędami, a także przed wpływem czynników zewnętrznych, przed naciskami lobbystycznymi, pisaniem prawa pod dyktando lobbystów – spuentowała pani premier.

CWIK/niezalezna.pl, wpolityce.pl, interia.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net